Agp, Pci-e

Witam was tym razem z kolejnym problemem dotyczacym karty grqafiki. Chce wlasnie ja wymienic bo ta co mam to juz chyba antyk, jest obecnie umieszczona na slosie agp a z tego co wiem to agp nie jest za wydajnym slosem dlatego teraz stosuje sie pci. Bedzie chodzila nowa karta na pci?? czy musze kupic pod agp.

A co my wróżki ?

Podaj model płyty głównej.

kobianKVT400aX-L

No jezeli poprzednia chodzila na AGP to nowa NAPEWNO nie pójdzie na PCI-E, bo są to calkowicie inne sloty, musial bys wymienic plyte gł.

Skąd masz pewność, że ta karta nie ma drugiego wejścia, PCI-E?

Czy na pewno dobrze wpisałeś nazwę swej płyty głównej, bo nie mogę jej znaleźć w googl’ach?

W zasadzie masz rację.

Dodam od siebie, że na AGP już karty nie są produkowane.

Karta pod PCI-E nie będzie chodziła na płycie z AGP. No chyba, że płyta główna posiada dodatkowo złącze PCI-E ;]

Możesz wymienić płytę na taką co ma złącze PCI-E a nie AGP. Poza tym Twoja płyta chyba ma Socket A na procesor więc przy modernizacji pomyślałbym na Twoim miejscu też nad wymianą procka na coś nowszego :? Ostatnio np. spadły sporo ceny Socket 939 :slight_smile:

Tylko nowsze płyty mają z tego co wiem a ta Jego nie wygląda na najnowszą :roll:

Wpisz tylko model - znajdzie się tak chociaż troszkę :?

Jak na moje oko to ta płyta jest dosyć stara i na 99% nie ma dodatkowego złącza PCI-E.

;] ;] ;]

VIA VT8377A Apollo KT400A

Proszę nie mylić slotu PCI a PCI-Express są to dwa różne sloty, twoja płyta gł nie posiada slotu na wydajniejsze karty na PCI-Ex , możesz kupić karte na slot PCI ale nie jest ten slot bardziej wydajny od AGP.

powiecmy kupie jakas karte 256mb/128bit na slot agp i bede wykorzystywal calą moc czy jej czesc? Agp da rade to pociagnac, w sklepach mowili ze gdy kupie lepsza karte graficzna na slot agp nie bedzie ona wykorzystywana w pełni. Czy to prawda?

A nie czasem zależy to od naszych zainstalowanych sterowników?

czyli bedzie chodzic

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 23:04

6cf166bfc06ef3abm.jpg

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 23:05

ma cos wspolnego dostepna pamiec na agp 128mb czy ona tyle max moze pociagnac pamieci karty graf?

PCI-Express ma teoretyczną szybkość 2 razy większą niż AGPx8, a praktycznie dużo mniej wszystko zależy od pozostałej konfiguracji kompa tj. procesor, pamięć, pamięć kart grafiki - wg mnie powyżej 128 MB szkoda kupować, bo więcej nie wykorzystasz, a część obrabianych tekstur i tak jest buforowana do RAM-u, a to co piszesz 128 MB to jest ilość pamięci RAM wydzielona dla kart grafiki, raczej kupowałbym pod kątem szyny co najmniej 128 bit, lepiej 256

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

A te co są w handlu to resztki magazynowe :? :? :?

Znalazłem przypadkowo kartę graficzną która obsługuje AGP 8x :mrgreen: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28842# Moze te info sie przyda.

Lucyfer9 błąd opisu :lol:

Karty graficzne na AGP można kupić na allegro jest ich dużo i często można znaleść sprzedawane przez sklepy 24 miesiące gwar.

Gdzieś raz widziałem karte GF6200 na PCI-E która miała przejściówke na AGP, odczepiało się sledzia i przestawiało się karte, a może to było z AGP na PCI-E.