AIDA i sprzeczne informacje albo ja nierozumie;/

Więc zacznijmy od pierwszej rzeczy:P pisze mi coś takiego w AIDA

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon, 700 MHz (3.5 x 200)

Nazwa płyty głównej Biostar M7MKA (2 ISA, 5 PCI, 1 AGP,3 DIMM)

a potem pisze mi tak

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Przepustowość 1600 MB/sek

czyli że rzeczywista 100 ? czyli wkońcu on chodzi jako 3,5x200 czy 7x100 bo nic nie kapuje bo jak uruchomilem programik do podkręcania plyty ale nie podkrecałem to pokazywało mi że procesor chodzi jako 7 x 100

Druga rzecz to jest że mam Karte GeForce 2 64M 128bit GTS i ona ma AGP x2 bodajże a w Aida mi pisze

Właściwości AGP:

Wersja AGP 1.00

Stan AGP Włączone

Rozmiar pamięci fizycznej dostępnej dla AGP 32 MB

Obsługiwane szybkości AGP 1x, 2x

Bieżąca szybkość AGP 1x

Fast-Write Nie obsługiwane

Side Band Addressing Obsługiwane, Wyłączone

Czemu chodzi na AGP x1 a nie na 2x ? i co to jest to Side Band Addressing ?

a i ostatnie pytanie bo ta plyta ani nie ma zworek ani w biosie nie ma ustawień do podkręcania czy da się podkręcić jakoś ten procek ? bo mi nigdy temperatura nie przekroczyla 35 stopni ale nie widze sposobu na podkręcenie go

a i Jaką najlepszą Karte grafiki mógłbym kupić aby poszła na tej płycie głównej ?

Dzieki za pomoc:)

Pozdrawiam:)

Złączono Posta : 05.03.2007 (Pon) 19:02

a teraz uruchomiłem program CPU-Z i on mi znów pisze że procesor 699mhz i że mnożnik jest x7, Bus speed 99,8mhz a Rated fsb 199 mhz

a co do grafiki ten program mi pisze że płyta ma AGP x2 a maksymalne obslugiwane to AGPx4 a Aida pisala ze płyta ma 1x a obsługuje maks 2x

już się totalnie w tym pogubiłem

które dane są wkońcu prawdziwe;/

takie że twój komp to gruz i wymień na inny :stuck_out_tongue: użyj aplikacji Sisoft Sanda Benchmark ta aplikacja cię nie zawiedzie :slight_smile: