Air-bites

Siemqa!!

Chce założyć sobie internet w firmie air-bites i u mnie bedzie t na zasadzie:

-gdy tego zasięgu brak, poprzez modem DSL na linii telefonicznej TP SA. oraz zainstalowanie tej samej anteny zewnętrznej

I teraz jest pytanie w którą stronę sygnał idzie przez DSL a w która przez antenę?? Z tego co słyszałem to z TPSA (DSL) będe “otrzymywał” sygnał a poprzez antenę będę wysyłał?? Czy to prawda bo rozmawiałem z panią w ich punkcjie to ona sama nie wiedziała co i jak tylko powiedziała, że ta konfiguracja pasuje do mojego mieszkania.

I jeszcze 1pytanko czy będę płacił 1rachunek (61zł lub 64zł +VAR) czy będę płacił 2 znaczy sie 1TPSA i 1air-bites?? bo jak byłem u nich w siedzibie to powiedzieli, ze jeden jak dzwoniła moja mama to powiedzieli, że 2 osobne1im, 2TPSA lub Dialogowi. Więc jak to teraz jest bo ja już nic nie kapuje.

A i pyanko czy warto tam zkłądac neta??

Siemka. Z tego co wiem (bo kiedyś zanim miałem neostrade chciałem właśnie zamówić internet przez satelite) to antena ściąga sygnał, ale nie może wysyłać, więc operatorzy korzystają z łącz kablowych TPSA do połączeń wychodzących. A co do rachunku to wiem że u różnych opertorów jest różnie. Zależy jak mają podpisaną umowe z TPSA. Może przechodzić rachunek jeden (łącznie przechodzące i wychodzące), a mogą przychodzić 2 osobne. :slight_smile: