Akcelerato przyspieszania cząstek, a budowa wszechświata?

Airborn a czymże jest ta fizyka, która ciągle na ślepo twierdzi, że światło to fale?

to Newton miał rację - światło to cząsteczki.

freedom coś Ci się pomyliło chyba, dwoista korpuskularno-falowa budowa światła jest powszechnie znanym i udowodnionym faktem, co więcej de Broglie wysunoł hipotezę, że również materia ma naturę korpuskularno-falową, co zostało puźniej doświadczalnie udowodnione przez doświadczenie Davissona - Germera

raczej dylematem który frustruje fizyków do dzisiaj.

polecam:

http://www.cyf.gov.pl/gryzinski/humor1.html

przeczytałem, ale wciąż niedostrzegam żadnego dylematu…

W pewnym sensie tak, ponieważ istnieje możliwość, że można we wlasnym wytworzonym świecie narzucić wlasne prawa, ale są to przypuszczenia. Musimy go stworzyć aby się o tym przekonać. Jednak w pierwszej kolejności bedziemy musieli opracować przemieszczenia się pomiędzy wymiarami (jest potweirdzone, że nasza czasoprzestrzen jest wielowymiarowa) Ponieważ, aby nie zniszczyl naszej czasoprzestrzeni trzeba by go wyslac w inną w ktorej bedzie mogl sie rozrastac dowoli. A stworzenie wlasnego wchrzeswiata moze byc też przelomowym mometem w energetyce, bo powstaną przy nim nieskończenie wielkie poklady energii… I teraz między innymi stoimy przed pytaniem, czy my nie powstaliśmy w wyniku takiego eksperymentu wykonywanego przez cywilizację z innego wymiaru… Można by tak pisać bez końca… to jest wspólczena fizyka ktora wkracza na pogranicze fantastyki i zmienia ją w realność :slight_smile:

Następnym ogniwem powinien być komputer kwantowy - czy będzie??

Chyba zależy od tego czy będzie rzeczywiscie miał większe taktowanie od pentiuma i amd. :evil:

Za bardzo nie rozumiem o co kaman :oops:

Już są :stuck_out_tongue:

Oczywiście na razie są tworzone modele teoretyczne, oparte na zasadach mechaniki kwantowej. Nie wiem czy sie nie mylę, ale chyba są nawet proste układy :slight_smile:

Owszem kwantowe mają powstać, ale mamy już prototypy biologicznych- komputer bardzo szybki, a wygląda jak silos. Opiera sie na przetwarzaniu danych przez biologiczne organizmy- szczerze mówiąc nie wiem jak to dokladnie dziala :smiley: