Akcja słońce oficjalnie przegrana?


(ProTofik) #1

Dziś znalazłem w necie akcje Słońce dla nas.

Gdy chcę wysłać ten link znajomemu on go nie dostanie!

zrobiłem prosty test z infobotem...

Czy to oznacza że już zablokowali tą stronke i że mają nas, użytkowników gdzieś?

Zapraszam do dyskusji...


(Kpc21) #2

GG blokuje niektóre treści wiadomości, wiadomości zawierające takie słowa po prostu nie dochodzą. O ile wiem, blokują oni linki typu tinyurl (ze względu na niebezpieczeństwo podesłania wirusa) oraz do komunikatorów alternatywnych (żeby pozbyć się konkurencji).

Akcja Słońce też jest "anty-GG", dlatego też ją zablokowali.


(ProTofik) #3

to nie jest anty gg tylko niektórzy chcą pomóc tym biednym ludziom od gg...


(Kpc21) #4

Prawdopodobnie tym specom od GG się to po prostu nie spodobało, albo tylko raz na to spojrzeli i stwierdzili że to anty-gg (na pierwszy rzut oka tak to może wyglądać).


(Slonce) #5

Małe sprostowanie: to nie jest akcja anty-gg, ale również nie jest to akcja promocyjna - jest to akcja, która ma zwrócić uwagę, że Oficjalny klient jest do bani, a testerzy przygotowali ponad 40 sugestii które uczyniłyby ten komunikator lepszym.

Co do linków: http://akcja-slonce.tk można wysyłać w wiadomościach do znajomych (we wczorajszym buildzie wprowadzono antyspam po stronie klienta, więc ten ktoś musi nas mieć na liście, najlepiej wyeksportowanej).

Sprawdzałem to i linki dochodzą, z resztą zawsze można link ustawić na opis albo użyć do tego usługi GGLive (chociaż do jednego się przyda).

Adres akcji jeśli zostanie zablokowany, to zostanie założony nowy, o czym poinformowani zostaną wszyscy na stronie głównej oraz na forum akcji... może nawet w Grupie na Naszej-Klasie, choć tam nie przewidziany jest żaden sukces...

a w ogóle to proponuję wykopać jak ktoś może (i chce oczywiście) http://www.wykop.pl/link/189106/nowe-gg ... mment-this


(ProTofik) #6

Zobaczcie co znalazłem :slight_smile:

http://nasza-klasa.pl/profile/26257869

(nie moje konto)

według mnie gdyby Twórcy GG posłuchali naszych rad wyszedł by b. dobry komunikator :slight_smile:


(Filip Adamuss) #7

Witam.

Moim zdaniem skoro ludzie tak narzekają, to dlaczego nie zmienią komunikatora na inny? AQQ, Tlen..? To by ich bardziej zabolalo niż akcje, wtedy by się zastanowili i doszli do wniosku ze coś nie tak skoro ludzie zmieniają komunikator.

Pozdrawiam.


(Kpc21) #8

Bo nie ma to sensu, wszyscy znajomi ciągle będą mieć GG.


(Slonce) #9

ale skoro nie boli ich tylu użytkowników Tlena (a jest ich sporo) to raczej nic to nie da, poza tym wielu ludzi nawet nie wie o istnieniu alternatywy, a myślę że conajmniej połowa z nich by się nią nie umiała obsłużyć (inne nazewnictwo, inny program, inne funkcje...)


(Marcinb677) #10

Macie rację panowie ciemny lud nie zna słów "alternatywa" zwłaszcza ktoś kto nie jest obeznany z komputerem, ja ostatnio też miałem tego typu przypadek: instalowałem koleżance system na nowym kompie i ona od razu nic tylko "zainstaluj mi GG" zaproponowałem jej alternatywny program dla GG: AQQ i ona na to odpowiedziała: że tego nie będzie używać ponieważ ona się nie nauczy a w GG jest wszystko pod nosem i tak samo było z przeglądarką nie dość że używała o zgrozo IE6, to na dodatek nie chciała się zgodzić na aktualizacje do nowszej wersji a o alternatywie w ogóle nie było mowy, na szczęście udało mi się ją przekonać do aktualizacji IE i używa ósmej wersji tej przeglądarki, teraz ma częściowo bezpieczniejszy system przynajmniej pod tym kątem... :wink:


#11

Ty no franki czemu oni ci nobla nie dadzą to ja nie wiem , co nas interesuje twoja koleżanka i IE 6 ?

Racja ,gg 8 nie jest dobry i nie polecam , więcej miejsca na reklamy i zamula , ale gg7 może przejść .

A na forum jest paru specjalistów od AQQ którzy mówią jaki to piękny i tyle , komunikator powinien mieć tylko opcję wysyłania wiadomości i odbierania i może jakiś tam interfejs , jako że 90% używa gg to nie ma większego sensu przechodzić do niego .

A tak przy temacie , podajcie mi 5 powodów aby przejść na sieć / komunikator aqq , ale 5 powodów albo dla sieci albo dla komunikatora , nie razem