Aktualizacja Bazy Wirusów w Kaspersky Rescue Disc


(Wolek141) #1

Witam.

Koledzy, pomóżcie, bo nie wiem co robić. Nie mogę zaktualizować bazy danych w swoim KRD, po wejściu w tryb graficzny, konfiguruję kartę (IP automatycznie), przeglądarka chodzi, a gdy kliknę na aktualizację, program ją rozpoczyna, lecz wszystko staje w miejscu (tj na 0%). Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić?

Pozdrawiam, Łukasz.


(Spandau) #2

Robisz w ten sposób http://support.kaspersky.com/viruses/re ... =208284340 Jeśli to nic nie da możesz zrobić to ręcznie w ten sposób http://agnipulse.com/2009/12/kaspersky- ... k-updater/ No chyba że masz Kasperski Internet Security na komputerze to on zrobi to za Ciebie.


(Wolek141) #3

Pierwszy sposób próbowałem od początku, jednak nie mam pojęcia co mam wpisać w okienka z IP, Proxy itp. Drugi jest chyba łatwiej zrobić ściągając najnowszą wersję i nagrać na płytę... Chyba że się mylę.


(Spandau) #4

Tak, ale najnowsza wersja po pierwsze nie musi oznaczać w tym przypadku aktualnej bazy wirusów, a po drugie za powiedzmy miesiąc jak będziesz chciał przeskanować tym programem z płytki, to znowu powróci problem z uaktualnieniem baz. Pisałem kiedyś poradnik jak to zrobić ale nie mogę go znaleźć - wcale nie jest trudne a można wykorzystywać do uaktualnienia przed kolejnymi skanami o ile zachowasz sobie obraz iso


(Wolek141) #5

Ale do każdego uaktualnienia trzeba nową płytę tak? W przypadku aktualizacji z poziomu programu też?


(Spandau) #6

Jeśli kupisz odpowiednią płytkę wielokrotnego zapisu http://zapytaj.onet.pl/Category/007,007 ... _DVDR.html to nie. Chyba że masz starszy komputer


(Wolek141) #7

Aha, ok, dziękuje bardzo, temat można zamknąć:slight_smile: