Aktualizacja BIOS-a

Mam pytanie jak zaaktualizować BIOS w płycie głównej K7S5A. A tak w ogóle pytania czy to bezpieczne i czy może coś uszkodzić ?? Jestem z tego zielony wiec proszę o pomoc !

Zasada podstawowa: Jak nie musisz, nie aktualizuj.

Bezpieczne, jeżeli masz 100% gwarancję swych czynów :smiley: …bo jak coś pójdzie nie tak…to :cry:

Jaki nie wiesz jak (a wnioskuję, że nie wiesz), to nie jest to bezpieczne. A uszkodzić może bardzo dużo. Po prostu nieudane wgranie BIOS-u kończy się wizytą w serwisie w celu ponownego zaprogramowania kości BIOS-u. A poza tym jak nie masz żadnego problemu ze sprzętem, to nie aktualizuj BIOS-u, bo to niepotrzebne.

Serwis 20 do 30 zł i jesteś spokojny co będzie.

Poczytaj tu:

http://www.bios.pl/index.php?31ac3.70c8 … .0.0/0.0.0

Mam identyczną płytę. Aktualizacja jest bardzo prosta. Napisz, którą wersję płyty i Bios posiadasz.

Do zainstalowania potrzebna jest dyskietka - sztuk 1 oraz 2 pliki ściągnięte ze strony producenta płyty - aminfxxx oraz właściwy bios. Na stronie znajdziesz także dokładną instrukcję aktualizacji. Jeśli potrafisz ją odszyfrować bez znajomości j. angielskiego, to znaczy, że Jesteś gotów. Ryzyko = 0, trzeba tylko skonfigurować bios, całość trwa 3 minuty.