Aktualizacja BIOS - AsusG1S nic ssię nie dzieje

Witajcie,

dzisiaj próbowałem wykonać update BIOSU na moim laptopieAsus G1S.

Zacząłem sciągając pliki nowszego biosu (aktualnie była wersja 300) i wrzuciłem pliki po wypakowaniu na mojego pendriva…

Odłączyłem wszystko od USB i podłączyłem tylko Pendriva (świerzo sformatowany) tylko z plikiem updatowym biosu…

Wykonałem reboot systemu i z F2 wszedłem do BIOSU i wybrałem “ASUS Flash Utility” czy coś takiego a następnie wybrałem dysk na którym zajduje sie plik (sprawidziłem tylko :A ale powiedział mi że jest tam tylko 1 plik więc zagadzało mi się…)

Niestety podczas aktualizacji nic sie nie dzieje:

SCREEN 1

SCREEN 2

Pomocy… Co muszę zrobić aby ten update ruszył

pozdrawiam

wygląda na to że posiadać stację dyskietek, bo one są zwyczajowo nazywane A: bądź B:… poza tym nie widzi żadnego pliku masz na zrzucie info (nie można otworzyć pliku)

flashuj albo softem dołączonym (pod windozą), albo z dosa sugerowanym programem.

ale ja nie mam windowsa zainstalowanego… ewentualnie czy jest mozliwosc zainstalowania nowego biosa z maszyny wiertualnej bo tam mam WinXP

Czy aktualizacja BIOS-u jest konieczna ?

Sprawdzałeś wcześniej :

Resetowanie BIOS-u płyty głównej komputera.

Pierwszy lub trzeci sposób ?

W laptopie jest to przeważnie zielona bateryjka pod klawiaturą i odłączasz ją na 24 h.

Proponuję najpierw sprawdzić trzeci sposób.

Uwaga - jeżeli już coś zainstalowałeś to możesz uszkodzić płytę główną.

Mi nie chodzi o sam update biosu jak instalacja pewnej wersji ktora pozwoli na zainstalowanie OSX na PC

Sprawdź czy w BIOS-ie jest funkcja wykrywania urządzeń USB - włącz ją (USB storage detect - coś w tym stylu)

@mikber18 - kolega wyżej może mieć rację, poszukaj w BIOS opcji USB Legacy - przełącz na Enable.

Okej dziekuje pieknie… zobacze i odpowiem :slight_smile: