Aktualizacja BIOS - czy właściwie rozumiem po angielsku


(Subdemon) #1

Witam,

Muszę zaktualizować BIOS. Instrukcja jest tylko w języku angielskim. Chciałbym się upewnić co do zdania :

_ "1. Create a bootable system floppy disk." _

czyli jak sądzę "stwórz bootowalną dyskietkę systemową". W opisie altualizacji BIOS na forum zanalazłem zapis, że należy uruchomić komputer w trybie DOS i wpisać odpwiednie polecenie. Czy w XP można osiągnąć ten sam efekt formatując dsykietkę z polecenia : "Utwórz dysk startowy w MS-DOS"?.


(Skiff) #2

Dokładnie o to chodzi. Chociaż mogę Tobie powiedzieć, że często producent BIOSu dołącza oprogramowanie aktualizacyjne pod Windows (warto się rozejrzeć) lub nawet gotową dyskietkę startową.


(El Presidento) #3

subdemon przed rozpoczęciem aktualizacji, odpowiedź sobie na pytanie czy jest to konieczne ? Będziesz instalowało/montował nowy sprzęt ? Jeżeli nie, to nie ma sensu, bo wydajności raczej to znacząco nie poprawi, a skutki mogą być bolesne w razie nie powodzenia. Chyba ze posiadasz Dual Bios na płycie głównej.


(Subdemon) #4

Skiff - dzięki. Takie oprogramowanie dostarcza np. MSI i tam przy aktulaizacji wszystko się samo dzieje, z tworzeniem dykietki włącznie. Niestety AsRock nie dorobił się takiej opcji (jeszcze).

El Presidento - chyba warto, bo mam BIOS w wersji 2.10, a ostatnia wersja to 2.80. Poza tym aktulizowałem już BIOS na innnej płycie i nie było problemu. Należy tylko dokładnie czytac instrukcję. Reszta to "łopatologia". W tym poście chodziło mi tylko o pewność znaczenia tego zapisu.


(system) #5

Tylko instaluj ostrożnie. :stuck_out_tongue_winking_eye: bo jak cos sie stanie, to plyta na smietnik...


(JNJN) #6

Niektóre płyty mają już możliwość aktualizacji biosu z poziomu systemu operacyjnego.

Reszta czytaj:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t14680.html


(Allegretto14) #7

Pełno jest intrukcji po polsku ...google.pl


(Subdemon) #8

Pełno jest intrukcji po polsku ...google.pl

polska88,

Hm..., widzę, że nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że nie rozumiem, tylko pytałem czy właściwie rozumiem. Poza tym znajomość terminów w j. angielskim traktuję jako edukację. Mam ubaw czytając komentarze do programów z pretensjami "a czemu nie po polsku ??". Internet to dostęp do całego świata, a tu bezwględnie panuje niestety angielski. Tobie wiodocznie wystarcza tylko polski podwórzec. No cóż to tylko kwestia poglądu na edukowanie samego siebie.