Aktualizacja BIOS - czy właściwie rozumiem po angielsku

Witam,

Muszę zaktualizować BIOS. Instrukcja jest tylko w języku angielskim. Chciałbym się upewnić co do zdania :

_ “1. Create a bootable system floppy disk.” _

czyli jak sądzę “stwórz bootowalną dyskietkę systemową”. W opisie altualizacji BIOS na forum zanalazłem zapis, że należy uruchomić komputer w trybie DOS i wpisać odpwiednie polecenie. Czy w XP można osiągnąć ten sam efekt formatując dsykietkę z polecenia : “Utwórz dysk startowy w MS-DOS”?.

Dokładnie o to chodzi. Chociaż mogę Tobie powiedzieć, że często producent BIOSu dołącza oprogramowanie aktualizacyjne pod Windows (warto się rozejrzeć) lub nawet gotową dyskietkę startową.

subdemon przed rozpoczęciem aktualizacji, odpowiedź sobie na pytanie czy jest to konieczne ? Będziesz instalowało/montował nowy sprzęt ? Jeżeli nie, to nie ma sensu, bo wydajności raczej to znacząco nie poprawi, a skutki mogą być bolesne w razie nie powodzenia. Chyba ze posiadasz Dual Bios na płycie głównej.

Skiff - dzięki. Takie oprogramowanie dostarcza np. MSI i tam przy aktulaizacji wszystko się samo dzieje, z tworzeniem dykietki włącznie. Niestety AsRock nie dorobił się takiej opcji (jeszcze).

El Presidento - chyba warto, bo mam BIOS w wersji 2.10, a ostatnia wersja to 2.80. Poza tym aktulizowałem już BIOS na innnej płycie i nie było problemu. Należy tylko dokładnie czytac instrukcję. Reszta to “łopatologia”. W tym poście chodziło mi tylko o pewność znaczenia tego zapisu.

Tylko instaluj ostrożnie. :stuck_out_tongue_winking_eye: bo jak cos sie stanie, to plyta na smietnik…

Niektóre płyty mają już możliwość aktualizacji biosu z poziomu systemu operacyjnego.

Reszta czytaj:

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t14680.html

Pełno jest intrukcji po polsku …google.pl

Pełno jest intrukcji po polsku …google.pl

polska88,

Hm…, widzę, że nie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o to, że nie rozumiem, tylko pytałem czy właściwie rozumiem. Poza tym znajomość terminów w j. angielskim traktuję jako edukację. Mam ubaw czytając komentarze do programów z pretensjami “a czemu nie po polsku ??”. Internet to dostęp do całego świata, a tu bezwględnie panuje niestety angielski. Tobie wiodocznie wystarcza tylko polski podwórzec. No cóż to tylko kwestia poglądu na edukowanie samego siebie.