Aktualizacja BIOS oraz sterowników


(Klingos20) #1

Witam ;]

Jeden z programów zarzuca mojemu systemowi nieaktualne niektóre sterowniki ( http://biosagentplus.com/results.php?re ... v8e6ivlfq0). Dość często system mi kompletnie zamula, po defragmentacji któregoś z dysków (tego, który akurat "potrzebuje" defragmentacji, raz C - system, raz F, różnie bywa) wraca wszystko na tydzień lub dwa do normy. Mam trzy podejrzenia - BIOS, sterowniki IDE, i dysk. To trzecie podejrzenie chcę zostawić na koniec, dysk jest nowy i nie pali mi się do odsyłania go już na gwarancje ^^ Dodatkowo everest proponuje uaktualnić BIOS wideo.

Tak więc chcę uaktualnić BIOS płyty głównej, BIOS wideo i sterowniki kontrolera IDE. Pliki do aktualizacji BIOSu płyty znalazłem (http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios ... s2_10.html), reszty nie mogę znaleźć.

A więc jeśli chodzi o BIOS - mój problem, to brak stacji dyskietek. Wujek google mówi o boot CD tylko w przypadku win 98/2000, nic na temat XP. Najchętniej zainstalowałbym go z poziomu windy, jeśli się nie da, to z pendrive'a. Tak więc prosiłbym o wytłumaczenie jak to mogę zrobić (w przypadku BIOS'u wideo i płyty). Sterowników do kontrolera IDE nie znalazłem, więc jeśli ktoś mógłby nakierować byłoby miło :wink:

Moja płyta to GIGABYTE GA-MA69VM-S2 (rev. 1.0), system XP, grafika ATI Radeon X1200

Pozdrawiam

ps. na aktualizacji myszy i kamerki mi nie zależy, wszystko dobrze chodzi, ew. monitor - też nie znalazłem :wink:


(Depedro70) #2

Przed rozpoczęciem aktualizacji musisz zamknąć wszystkie programy typu anty wirusy,komunikatory.Ten sposób nie jest najbardziej bezpiecznym mogą wystąpić problemy aczkolwiek nie muszą.Program @bios save current bios-kliknij lpm,zapisz go jako kopia.bin Następnie zaznacz internet update i kliknij update new bios-wybierz serwer z którego pobierzesz nowy bios-po nawiązaniu połączenia i pobraniu nowej wersji dokonujesz aktualizacji.Ponowne uruchomienie komputera.