Aktualizacja bios = zepsuty komp?

siema!

chciałem zaktualizować kompa przez live monitor lecz po kilku sek. aktualizacji komputer sie zaciol i juz sie nie wlaczyl,tzn wlacza sie ale monitor nie daje reakcji. restatr biosa nic nie pomogl

Gwarancja jest?

Może byś podał więcej szczegółów? W tej chwili to wiemy, ze się “zacioł” a nie 'zaciął" :wink:

Jaka marka i model płyty głównej? Wygląda mi to na MSI, nie ma ta płyty czegoś takiego jak “dual bios”?

tak jest,ale co mogło się stac? i jak dokładnie zrestartowac bios? bo moze zle zrobilem

Dodane 26.07.2009 (N) 16:11

tak msi,ciezko mi powiedziec jaki model karty poniewaz nie ma mnie teraz w domu

komputer poprostu zrobil zacinke,probowalem go ponownie uruchomic lecz juz sie nie dało,wlacza sie lecz monitor nie reaguje

Czy po resecie widzisz jakieś komunikaty na monitorze? Czy możesz wejśc w ustawienia Biosu? Czy to chodzi o aktualizację biosu płyty głównej czy np. karty graficznej?

Jeśli nie i dotyczy to płyty głównej, to:

Tu nie pomoże zrestartowanie ustawień biosu bo program który siedzi w pamięci flash Biosu nie został prawidłowo wgrany i go tam pewnie nie ma lub jest uszkodzony.

Chyba wszystkie obecnie produkowane płyty Gigabyte mają funkcję “dual bios” która umożliwia powrót do poprzedniej wersji biosu przy problemach/błędach z aktualizacją. Nie wiem czy coś takiego ma MSI - poczekaj, może inni się w tym temacie wypowiedzą lub sam poszukaj na stronie MSI w opisie Swojej płyty.

W innym przypadku ratuje Cię tylko serwis lub ktoś kto będzie umiał/miał możliwość zaprogramowania pamięci flash Biosu za pomocą zewnętrznego programatora.

Jak zresetować BIOS znajdziesz w instrukcji obsługi do płyty.

Informację o ewentualnym Dual BIOSie też znajdziesz w tej książeczce.

Jeśli po resecie czy przywróceniu BIOSu nie będzie żadnego efektu, musisz oddać płytę na gwarancji.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będą jej chcieli przyjąć szukaj na allegro.pl ludzi, którzy programują kostki.

po restarcie nic kompletnie się nie wyświetla,książeczka? nic nie pisze o rr

Dodane 26.07.2009 (N) 16:39

MSI K9N6PGM2-V płyta główna

Możesz jeszcze spróbować aktualizacji z dyskietki - wszystko jest opisane w pliku .doc w archiwum z biosem.

http://www.msi.com/index.php?func=downl … od_no=1472

PS. Sprawdź dokładnie czy to ten model płyty głównej.