Aktualizacja Biosa

Witam,

Mam problem z płytą główną (płyta widzi mi 1gbramu jako 8gb) i przez to komp się czasami nie włącza, pipczy itp.

szukałem dużo na wielu stronach i wyczytałem że aktualizacja biosu pomaga awięc ściągnełem sobie biosa do mojej płyty głównej i po rozpakowaniu wygląda on tak :

AUTOEXEC.BAT

AWFL826B.EXE

W7010VM7.123

wrazie jak samo to nie zadziałało to pobrałem jeszcze awdflash bo mam biosa Avard.

tylko że wszystko to według instrukcji trzeba wgrać na dyskietke żeby zaktualizować biosa a ja nie mam stacji dyskietek :?

Próbowałem wgrywać i bootować już z CDROMU, czytnika kart pamięci, i pen drive usb ale z niczego się nie chce wczytać.

Więc szukałem w internecie i znalazłem program WinFlash ale żaden plik od biosa i programu awd flash nie ma rozszerzenia fls, flt ani flz a winflash tylko je obsługuję :oops:

Proszę o Pomoc,

Pozdrawiam Bartek, :smiley:

zabootuj dosa

wpisz: autoexec.bat

pożyć stacje dyskietek ,wgraj na nią dos ,skopiuj podane pliki przez ciebie na dyskietke i działaj dalej zgodnie z instrukcjami aktualizacji biosu podanego a stronie producenta mobo,to sensowne rozwiązanie jeśli niezadziałało bootowanie z pendrive(o ile dobrze zrobiłeś).

pendriva trzeba dobrze sformatować, nie wystarczy wrzucić na niego pliki. zrobisz to programem HP USB Disk Storage Format Tool.

Nie dokońca rozumiem,

michealllo69 zrobie tak też ale wtedy wgrywac do jakiś folderów np Bios i Uniflash czy wszystko po prostu tak o jakby na “Stronie Głownej” :smiley:

To MSI przestało wspierać technologię WinFlash (czy jak to oni tam nazywają u siebie …) ?

w tym programie HP USB Disk Storage Format Tool mam zaznaczyć żeby utworzyć dysk dla DOSA bo jak tak to on mówi że nie ma plkiów dosa w tej lokalizacji a ja tam mam pliki biosa.

Jeżeli chodzi o jakieś inne formatowanie to proszę o pomoc z tym jak dokładnie to zrobić :smiley:

zajrzyj tu - dos-bootowalny-plycie-t394161.html - znajdziesz dosa na cd i na pena.

potem wrzuć na drugą płytę (ewentualnie pena, czy te samą płytę - jak to zrobisz, to tylko twoja sprawa, jesli wrzucasz na pena, to upewnij się że będzie on widziany przez dosa)

i wpisz autoexec.bat - o ile masz wszytskie pliki biosa w głównym katalogu, jesli wrzucisz to do innego to musisz najpierw do niego trafić.

Ok, ściągnełęm obraz tego msdosa tylko jak próbuję nagrać na płyte to windows piszę że obraz jest niepoprawny.

A jak normalnie ściągne nie obraz tylko normalnie to i z karty pamięci i z pena i z płyty mi nie czyta startuje a daje boot na te wszyskie :frowning:

Proszę o dalszą pomoc…

może pobrało się z błędami… u mnie pod linuksem montuje go normalnie i widzę pliki, więc plik obrazu jest raczej ok.

swoją drogą czym ty go nagrywasz… jak jak Ci windows coś krzyczy - nie rozpakowujesz go jako archiwa, tylko w programie do nagrywania wybierasz opcję: nagraj płytę z obrazu.

Nagrywałem windowsem bo mam 7 i ma jakieś coś do nagrywania obrazów wgrane. Ale ściągnełem nero 6.0.0.9 i chce się nagrać podwarunkiem że zmieniam rozrzeżenie obrazu z nazwa.img na nazwa.iso i wtedy może sie nagrać ale wtedy pliki dalej będą działa po nagraniu normalnie??? Czy musi być koniecznie .img bo naprzykład innym plikom moge zmieniac i się nic nie dzieje nie ważne np czy w piosence dam rozszeżenie mp3 czy wav czy inny format audio, zawsze działa. Proszę o odpowiedź bo naprawde nie chce marnować koolejnej płyty. :slight_smile:

Zmiana formatu pliku nie polega na zmianie rozszerzenia ale na zmianie jego wewnętrznej struktury. Nie możesz zmieniać tylko rozszerzenia obrazu płyty bez zmiany struktury tego obrazu. odpuść sobie przedpotopową wersję Nero, ściągnij CDBurnerXP i nagraj tą płytkę. W Windows 7 wystarczy PPM na pliku .iso i masz “Nagraj obraz dysku” - nie potrzeba żadnego programu dogrywać.

PS.Przy plikach muzycznych akurat działa zmiana rozszerzeń, bo odtwarzacz i tak wie, że to plik muzyczny, ale i tak pewnie nie wszystkich formatach plików dźwiękowych to się sprawdzi.

zarówno iso i img to pliki obrazów, ale mogą się różnić, poza tym nero nagrywa iso.

a nie możesz użyć czegoś darmowego???

ImgBurn - http://www.dobreprogramy.pl/ImgBurn,Pro … 13049.html

Ashampoo - http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Bu … 12487.html

Wiem że ta wersja nero jest stara ale według mnie najlepsza wydana wersja bo te nowsze mają już za dużo bajerów itp. nawet wersje jakieś lite zajmują dużo więcej niż nero 6.0.0.9 a robią to samo :smiley: Według mnie nero poszło w złym kierunku bo powinno być programem do nagrywania płyt a nie jak te nowe wersje co opcji mają tyle co cały systyem operacyjny…

A po otwarciu dosa będzie można zmienić płyte na płyte z biosem czy na pena nagrać osobno??

Dodane 11.05.2010 (Wt) 22:09

Nie działa a a nagrałem tym cdburner xp. Ale nic tam za 3 dni będe miał stacje dyskietek i dyskietke od kolegi… Więc jak to tam wtedy nagrywać?? Do jakich lokalizacji i co?? Mam teraz :

Pliki Biosa,

MS DOSa i

awdflash

to szczerze nie wiem, gdzie coś kaszanisz :stuck_out_tongue:

a dla ścisłości pliki które nazywasz plikami biosa to:

AUTOEXEC.BAT - skrypt wykonujący aktualizację automatycznie,

AWFL826B.EXE - awdflash czyli program do flashowania biosu od awarda,

W7010VM7.123 - blik z biosem.

po odpaleniu dosa z płyty możesz wymienić płyty :wink:

aby sflashować możesz zarówno wpisać wspomniany autoexec.bat, lub polecenie: “AWFL826B.EXE W7010VM7.123”

Ok to jakbęde miał stacje dyskietek to tylko to nagrać czy dosa też na dyskietke?

Dodane 11.05.2010 (Wt) 22:20

Aha czekaj a możliwe że muszą być koniecznie płyty cd??? czy dvd też mogą bo ja mam same dvd i może dlatego nie działa… :stuck_out_tongue:

Nie robi różnicy jaka to płyta. Tworzysz dysk startowy na dyskietce, i wrzucasz tam dodatkowo 3, bios, skrypt, i program do flashowania.

botujesz z dyskietki i odpalasz autoexec.bat, który zrobi wszystko za ciebie :slight_smile:

Dzięki za dwa dni sprawdzę… :smiley:

Dodane 12.05.2010 (Śr) 21:57

:o

Tyle mieszania marnowania płyt itp. a wystarczyło +5h w googlach xD

AwardBIOS WinFlash Utility

z poziomu windows :smiley:

Nowy bios dalej widzi 1gb ramu jako 8 ale teraz już nie pipczy ani nic bo teraz już obsługuje te razem 16gb :-o

Sory za problemy :oops:

I Wielkie Dzięki za wszelką pomoc wszystkim :smiley:

Następnym razem uważaj, bo z poziomi systemu łatwo jest uszkodzić BIOS. Jakaś zawiecha, i masz płytę główną do wywalenia :wink:

Wiem, zrobiłem backup i nagrałem na płyte. Przeczytałem instrukcje jak wgrać na nowo… :slight_smile: