Aktualizacja biosu-bezpiczne to jest?

Hej am plytke glowna ASRock K7VT4A+ i ze stronki producenta sciagnolem uaktualnienie (ver. 1.3) . W zwiazku z tym mam pytanie… czy to jest bezpieczne czy nic sie nie stanie, a jak juz sie stanie to jak to odkrecic?? prosze o szybka odpowiec na to dosc trudne (dla mnie) pytanie !!

Jest bezpieczne :slight_smile:

no spoko jest bezpieczne…a jak sie cos zchrzanie to co zrobic ??

To zalezy co sie zchrzani :!: Ale po co zakładasz odrazu najgorszy scenariusz

Nie koniecznie cos sie musi stac :slight_smile:

a jak to zrobic(przeprowadzic aktualizacje) o a jak w trakcie aktualizacji pradu braknie to co ??

Jak nie masz potrzeby to nie aktualizuj biosu.

Jak tego nie robiłeś komp serwis i usługa kosztuje 20 do 30 zł i masz gwarancję że będzie dobrze.

Jak coś pójdzie nie tak - koszty naprawy będą o wiele większe,ponieważ będzie trzeba programować bios na zewnętrznym programatorze.

Poczytaj

http://www.bios.com.pl/index.php?d036d. … 4.18/0.0.0

http://www.bios.com.pl/index.php?31f2b. … .0.0/0.0.0

NestoR: po co mówisz o czymś, o czym nie masz pojęcia ?

nos-g: Jeżeli umiesz czytać instrukcje obsługi to sobie poradzisz, ale jeżeli cos pójdzie nie tak to możesz się np: porzegnac z kością biosu na płycie głównej… a to juz niestety wydatek :confused:

W skrócie to jest cos takiego -> Bios i Flash do biosa wrzucamy na dyskietkę, uruchamiamy kompa w dosie, odpalamy flasha i instalujemy biosa, koniec :stuck_out_tongue:

Wszystko masz pewnie napisane na stronie producenta płyty głównej, ale jak to mówią “jeżeli Ci wszystko działa to nie ma sensu upgradowac biosa”. No chyba ze chcesz się bawić w kręcenie i nie masz dobrego biosa do tego (tak ja mam, dlatego używam nieoficjalnego, ale ze znacznie większymi możliwościami biosa) to wtedy inna bajka.

Raczej nie powinno się nic stać, ale może się zdażyc ze np: wypadnie jakiś błąd lub nie będzie prądu… to wtedy kaplica bo chyba nie ma ta płyta Bios Rescue ? albo jakoś tak (wiem ze Aasusy i Abity mają cos takiego) - w przypadku “zepsucia” biosa można go “uratować” bo są tak jakby 2 zapisane na płycie (1 zastępczy).

Jak masz odwagę to updatuj :stuck_out_tongue:

po co powielasz informacje, które już są ??