Aktualizacja BIOS'u i innych sterowników od MSI - brak obrazu na monitorze

Witam, wczoraj zainstalowalem windows’a na nowym pc. Wszystko ładnie śmigało poinstalowalem sterowniki itp, jednak dnia dzisiejszego wyskoczył mi komunikat, aby przeskanować pc za pomocą live updater’a. Wyskoczyło mi, sporo rzeczy do aktualizacji.
Zacząłem je więc aktualizować, był tam mdz innymi BIOS itp. Aktualizacje pobrały się i zaczęły instalować, w miedzy czasie gralem w Armored Warfare pc zaciął się przy instalacji aktualizacji bios’u i musiałem go zrestartować, po restarcie nie dawał obrazu na monitor.
Nie wiem co robić, komputer podpięty na HDMI, nie posiadam kabla DisplayPort. Zmiany Kabli nic nie dawały.
Co mogę zrobić? Potrzebuję szybkiej pomocy. Dodam tylko, że monitor jest w porządku.
Karta sieciowa, która posiada diody nie reaguje. Komputer po wciśnięciu przycisku power włącza się, tzn. działają wszystkie wiatraczki, diody itp. Płyta główna nie wskazuje na FAIL ze strony komponentów.
Na komputerze były zainstalowane WSZYSTKIE programy dostarczone przez MSI, oraz TS3, STEAM (CS:GO, War Thunder) , MY.COM - Armored Warfare.
PC Gear:
Płyta główna: Msi b150 gaming m3
CPU: Intel Pentium g4520 3,6ghz
Pamięci ram: Corsair vengance 2x4 2133mhz
Dysk twardy: WD Blue 1tb

No nieźle. Brawo!

Jak komp nowy to oddaj sprzedawcy, niech naprawia. A, i nie chwal się zanadto szczegółowo zastosowaną procedurą aktualizacji biosu.

Na gwarancję/ do serwisu.

 

Raczej nie licz że naprawią ci to za darmo (choć różnie bywa), usterka wynikła z twojej winy. Podczas aktualizacji biosu nie wolno uruchamiać zbędnego oprogramowania ani resetować komputera.

Bios to nie sterownik!
To jest program, który (w skrócie) obsługuje płytę główną !

W czasie aktualizacji biosu nic nie robisz na komputerze, zalecane jest wyłączenie programu antywirusowego i “modlenie się” aby nie nastąpiła przerwa w zasilaniu i/lub jakakolwiek zwieszka komputera. Jeśli grałeś w czasie aktualizacji biosu to sam zafundowałeś sobie problemy. Teraz znów możesz się “modlić” o to aby serwis/sprzedawca naprawił płytę w ramach gwarancji.

Komputer składałem sam, płytę kupiłem kilka msc temu. Co najlepiej powiedzieć gościom na morele, że płyta nie działa? Powiedzieć, że podczas aktualizacji biosu komputer zawiesił się i po czasie sam wyłączył, czy jak? Bo wiem, że biorą pod uwagę opinię użytkownika.

Jeśli nie przyjmą mi płyty na gwarancje ile może kosztować naprawa ok? Chodzi mi tu o kwotę od - do.

W takiej płycie spokojnie posiadasz dual bios więc wyciągnij baterie biosowa odczekaj jakiś czas może być 15minut  moze być 30 włóż spowrotem i powinno wszystko hulać.

Na forum piszemy w języku polskim, popraw swój post korzystając z znaków diakrytycznych, oraz interpunkcyjnych