Aktualizacja biosu karty graf

(Patryk992) #1

Witam

słyszałem ze w Karcie His radeon x1800GTO ICEQ3 mozna odblokwoac 4 potoki pixel shader:http://twojepc.pl/artykuly.php?id=x1800gto_7600_gs_gt&jedna_strona=1

ale nei kuamm jak za bardzo toz robic;]

Pora na przepis umożliwiający odblokowanie dodatkowych 4 potoków. Uwaga: operacja na własne ryzyko, serwis TwojePC nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia karty. W tym celu korzystamy ze specjalnego BIOSu (z karty X1800XL) i w trybie DOS wpisujemy polecenie: atiflash -p f 0 XL1.BIN.

czyli te pliki co sciągnełem ( BIOSu) wjklejam na dyskietke i co dalej??

(Szymszejdi) #2

Skoro nie masz o tym pojęcia to się za to nie bierz, bo karta może polecieć do kosza. Zresztą zawsze jest szansa że bios źle się wgra i wtedy albo serwis, albo potrzebujesz drugiej karty na pci żeby się dostać do pierwszej.

(Proph3t) #3

Ehh.... Jak masz opisane a dalej nie kumasz to lepiej się za to nie bierz bo jak kolega SzymSzejdi napisał możesz stracić kartę na zawsze...

(Patryk992) #4

no rozumiem że trzeba an dyskeitke te pliki zgrac ale tego nei rozumiem:

i w trybie DOS wpisujemy polecenie: atiflash -p f 0 XL1.BIN.

jak ten tryb dos uruchomic

(Szymszejdi) #5

Balack15 Czytałeś w ogóle te dwa posty wyżej? Jeżeli nie to powinieneś

(Remix) #6

Witam!

Dokładnie... jeśli nie wiesz co to jest DOS, to nawet nie myśl o flashowaniu BIOS-u karty.

Potoki można też odblokowywać za pomocą programów (np. RivaTuner) jak tak dawno temu odblokowałem potoki w kultowym R9500 :slight_smile:

Zainteresuj się tym tematem. Ewentualnie sterownikami (np. Omegi lub NGO - maja taką opcję podczas instalacji).

Oczywiście nie każda karta da się odblokować, a nawet po odblokowaniu może okazać się, że potoki nie są sprawne i generują artefakty, dlatego zanim się pomyśli o odblokowaniu na stałe (nowy BIOS) to lepiej pokombinować programowo.

(Patryk992) #7

dobra zamykam temta juz sobei sam poradziłem;)) i odblkowałem;)

(Remix) #8

Witam!

Nie wierzę... daj screena.

Pochwal się jak to zrobiłeś, zrób test i powiedz, czy nie ma artefaktów (o ile wiesz co to znaczy).

(Szymszejdi) #9

Remix Jak się daje screena to pewnie też nie wie :smiley:

Ale koniecznie opisz jaki tego dokonałeś, bardzo to się przyda innym userom

(Patryk992) #10

oks

więc tak utworzyłem startową dyskietke MS_DOS...

na drugą dyskietke nagrałem bios tej karty znaczy ten mod..

włożyłem dyskietke z tym MS_DOS zresetowałem kompa no i uruchomił mi sie ten DOS wtedy wyjełem dyskietke z Dosem a włożyłem ta dyskietke z tym Biosem (mod) no i wpisałem komende:

A:\>atiflash -p -f 0 XL1.BIN

(Jjoasz) #11

lol,

''o jedna dyskietke za daleko''...

ale skoro poszlo, to dobrze :slight_smile:

(Remix) #12

Witam!

Sprawdź odblokowane potoki i powiedz, czy są sprawne (oczywiście nie w systemie się sprawdza, tylko w grach lub benchmarkach).

(Patryk992) #13

są odblkowane...

pisze tak: Active ROPs:16

testowałem w 3dmarku06 i wszystko ok;))

(McDracullo) #14

jak wynik przed i po?

(Patryk992) #15

Przed: 3269

Po:3849