Aktualizacja biosu karty graf

Witam

słyszałem ze w Karcie His radeon x1800GTO ICEQ3 mozna odblokwoac 4 potoki pixel shader:http://twojepc.pl/artykuly.php?id=x1800gto_7600_gs_gt&jedna_strona=1

ale nei kuamm jak za bardzo toz robic;]

Pora na przepis umożliwiający odblokowanie dodatkowych 4 potoków. Uwaga: operacja na własne ryzyko, serwis TwojePC nie bierze odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia karty. W tym celu korzystamy ze specjalnego BIOSu (z karty X1800XL) i w trybie DOS wpisujemy polecenie: atiflash -p f 0 XL1.BIN.

czyli te pliki co sciągnełem ( BIOSu) wjklejam na dyskietke i co dalej??

Skoro nie masz o tym pojęcia to się za to nie bierz, bo karta może polecieć do kosza. Zresztą zawsze jest szansa że bios źle się wgra i wtedy albo serwis, albo potrzebujesz drugiej karty na pci żeby się dostać do pierwszej.

Ehh… Jak masz opisane a dalej nie kumasz to lepiej się za to nie bierz bo jak kolega SzymSzejdi napisał możesz stracić kartę na zawsze…

no rozumiem że trzeba an dyskeitke te pliki zgrac ale tego nei rozumiem:

i w trybie DOS wpisujemy polecenie: atiflash -p f 0 XL1.BIN.

jak ten tryb dos uruchomic

Balack15 Czytałeś w ogóle te dwa posty wyżej? Jeżeli nie to powinieneś

Witam!

Dokładnie… jeśli nie wiesz co to jest DOS, to nawet nie myśl o flashowaniu BIOS-u karty.

Potoki można też odblokowywać za pomocą programów (np. RivaTuner) jak tak dawno temu odblokowałem potoki w kultowym R9500 :slight_smile:

Zainteresuj się tym tematem. Ewentualnie sterownikami (np. Omegi lub NGO - maja taką opcję podczas instalacji).

Oczywiście nie każda karta da się odblokować, a nawet po odblokowaniu może okazać się, że potoki nie są sprawne i generują artefakty, dlatego zanim się pomyśli o odblokowaniu na stałe (nowy BIOS) to lepiej pokombinować programowo.

dobra zamykam temta juz sobei sam poradziłem;)) i odblkowałem;)

Witam!

Nie wierzę… daj screena.

Pochwal się jak to zrobiłeś, zrób test i powiedz, czy nie ma artefaktów (o ile wiesz co to znaczy).

Remix Jak się daje screena to pewnie też nie wie :smiley:

Ale koniecznie opisz jaki tego dokonałeś, bardzo to się przyda innym userom

oks

więc tak utworzyłem startową dyskietke MS_DOS…

na drugą dyskietke nagrałem bios tej karty znaczy ten mod…

włożyłem dyskietke z tym MS_DOS zresetowałem kompa no i uruchomił mi sie ten DOS wtedy wyjełem dyskietke z Dosem a włożyłem ta dyskietke z tym Biosem (mod) no i wpisałem komende:

A:\>atiflash -p -f 0 XL1.BIN

lol,

‘‘o jedna dyskietke za daleko’’…

ale skoro poszlo, to dobrze :slight_smile:

Witam!

Sprawdź odblokowane potoki i powiedz, czy są sprawne (oczywiście nie w systemie się sprawdza, tylko w grach lub benchmarkach).

są odblkowane…

pisze tak: Active ROPs:16

testowałem w 3dmarku06 i wszystko ok;))

jak wynik przed i po?

Przed: 3269

Po:3849