Aktualizacja BIOSu płyty głównej


(Ryszard Adamek) #1

Witam. Posiadam w komputerze płytę główną P7P55D-E. Na stronie producenta pojawiła się nowa wersja BIOSu 1604. Ściągnąłem plik i okazało się że jeszcze są tam sterowniki. Mam dylemat czy najpierw zaktualizować BIOS czy najpierw sterowniki. Adnotacja na stronie jest taka: *Note: Update Intel® Rapid Storage Technology Driver to v10.5.0.1026 to support full HDD capacity.(contained the driver). Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu i z góry dziękuję. Pozdrawiam.


(Semtex) #2

Masz jakieś problemy z płytą/całym PC? Jeżeli nie to w sumie pozostałbym na dotychczasowym BIOS…

Zaktualizuj sterownik i po tym wykonaj update BIOS, zalecają update drivera dla pełnego wykrywania pojemności HDD (widać były z tym problemy).


(Veers) #3

Jeśli nie używasz RAID - to nie ma po co aktualizować BIOSu, ponieważ ten o którym piszesz wnosi jedynie poprawne rozpoznawanie pojemności dysków w RAID.


(Ryszard Adamek) #4

Raczej nie zauważyłem problemów. Już raz aktualizowałem z poziomu windowsa właśnie tym programem. Na serwerach byl jeszcze stary BIOS. Ściągnąłem ze strony. Właśnie o to mi chodziło jaka kolejność. Dziękuję pięknię i pozdrawiam z Wrocławia.

Dodane 03.09.2012 (Pn) 0:21

Kolega zadał mi trochę trudne, przynajmniej dla mnie pytanie, czy używam RAID. Nie bardzo wiem o co chodzi :frowning:


(adam9870) #5

Ile masz dysków w komputerze?

Naciśnij logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpisz diskmgmt.msc i klikni OK >>> wykonaj zrzut ekranu i umieść na http://vpx.pl/

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID


(Ryszard Adamek) #6

Dziękuję za pomoc. Wgrałem BIOS. Sterowniki ściągnąłem ze strony intela. Te co były w paczce nie pasowały. Komunikat: system nie spełnia minimalnych wymagań (?). Na “oko” to system startuje szybciej. Można zamknąć post. Pozdrawiam =D>