Aktualizacja biosu

Zrobiłem System Scan Results - BIOS & Drivers i wyszło mi to:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … e51ca.html

90 % good 10 % bad

Co mam zrobić, żeby to pierwsze Bios mieć good? (patrz zdjęcie wyżej) III…

Award Modular BIOS v6.00PG

Zaktualizować bios.

W jaki sposób i z jakiej strony? [-X

Sprawdź jaki masz model płyty głównej i wejdź na stronę producenta tejże płyty i tam poszukaj. A jak nie wiesz to podaj tu na forum nazwę i model płyty głównej to Ci ktoś znajdzie co i skąd masz śiągnąć no a potem przeprowadzi Cię przez proces update’u biosa :slight_smile:

konrad2x jeśli nie masz żadnych problemów z komputerem oraz pozostałym sprzętem aktualizacja nie jest wymagana. W tym programie obok BIOS’u masz przycisk Download (Pobierz). To co pokazuje Ci ten program to informacja że najprawdopodobniej masz starszą wersję BIOS’u oraz sterowników od grafiki niż tak która dostępna jest na stronie producenta. Jeżeli jednak chcesz zaktualizować BIOS zrób to w serwisie. Tak jest bezpieczniej.

Odpowiadając na Wasze pytanie… Czemu chcę zaktualizować bios? ponieważ

1.Sugestia BIOS systemu jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba. by Everest

  1. Przede wszystkim mój komputer zawiesza się. Czytałem na tej stronie: http://oc-forum.org/index.php?showtopic=11735

Jakie mogą być przyczyny. Zasilacz wymieniłem mam nowy więc to nie jego wina, więc duże prawdopodobieństwo leży, że to wina biosu. Nawet ten scan w pierwszym poście i Everest to potwierdzają.

Płyta główna:

Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.

Nazwa 945GCMX-S2

Wersja x.x

Chyba że chcesz zaryzykować samodzielną aktualizację. Jednak jest to dość ryzykowne.

Na stronie producenta masz wszystko.

Ja mam wersję F4 czyli nowsza to F5 tak?

A dlaczego to jest dość ryzykowne? Co w tym ryzykownego?

A to, że jak podczas aktualizacji np. zabraknie prądu to komputera już nie uruchomisz. Inna rzecz to zdecydowanie polecam aktualizację biosu spod niego samego, w płytach Gigabyte jest taka możliwość.

1.Ale to jest oficjalna strona Gigabyte chyba nie powinno być problemów jak myślicie, Aktualizowaliście kiedyś bios z tej strony?

2.Jak zabraknie prądu i nie uruchomię komputera to łatwo jest naprawić kompa?

W takim wypadku Płyta Główna będzie raczej do wymiany. Tu nie chodzi o stronę internetową tylko o to że jak coś pójdzie nie tak to nic nie będzie działać.

Na plytce ze sterownikami powinien być program @bios,możesz zrobić przez ten program aktualizację biosu.

No i zaczynasz od końca - wersja biosu akurat jest tu najmniej winna, aczkolwiek może też być przyczyną ? - poczytaj dokładnie ten artykuł.