Aktualizacja do windows vista

Mam windows xp i chcialem go zaktualizowac do windows vista. Wkladam plytke (na uruchomionym XP) i gdy probuje otworzyc setup.exe to wyskakuje blad:

“F:\setup.exe nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32” Co zrobic aby zaktuazlizowac bez utraty plikow ( badz zainstalowac windows vista na tej samej partycji co xp bez utraty plikow)

P.S. Mam zainstalowana gre na xp to na viscie tez bedzie dzialac?

Gdy kupujemy grę to na pudełku widnieją informacje dotyczące wymagań sprzętowych i tam powinno być podane na jaki system pójdzie gra. z tego co mi wiadomo to najlepszy jest windows xp do gier. a jaka to gra?

Teoretycznie powinna vista się uruchomić wyświetlając początkowe meni do wybory ale czy aby masz orginał ? a co do gier nie wszystkie działają pod vistą :slight_smile:

kurde ale mi chodzi czy bede musial reinstalowac gre

Jeżeli się nie mylę to tak,będziesz musiał ją przeinstalować,musisz system zbotować z płyty z Vistą,następnie wybierz opcję uaktualnij,Vista wykona nakładkę na XP,wszystkie pliki z XP będą w folderze “Windows Old”,tam też będzie gra z instalatorem ale nie mogę powiedzieć czy stamtąd gra pójdzie bez problemu?!Reasumując,jeżeli nie spróbujesz to się nie dowiesz :wink: .