Aktualizacja Firmware napędu optycznego- pytanie

Czytając ten temat viewtopic.php?f=7&t=224723 mam jedno pytanie, mam 2 nagrywarki jedna na sata druga podpięta zwykłą taśmą. Czy muszę odłączyć jedną zęby zaktualizować drugą. Każda z nich jest jedynym urządzeniem na danym przewodzie.

Nie, tylko jak włączysz program aktualizacji sprawdź czy faktycznie widnieje w nim ten napęd który chcesz aktualizować.

Jeden napęd już zaktualizowałem a drugi jest na gwarancji, więc czy można go aktualizować?

Nie, ponieważ utracisz gwarancje. Możesz zrobić aktualizaciję po okresie gwarancyjnym.

Pozdroweinia

Piotrek W.

Nie, ponieważ utracisz gwarancje. Możesz zrobić aktualizaciję po okresie gwarancyjnym.

Pozdroweinia

Piotrek W.’

Dobry jesteś, kto ci takich bzdur naopowiadał. ja swojego neca oddałem na gwarancję zaraz po aktualizacji firmware i jakoś przyjęli i zrobili co trzeba i oddali sprawnego.

:x

Nie tracisz gwarancji to jakaś bzdura. Kiedyś na moim napędzie nie mogłem odpalić Heroes V (wymagał nowszego firmware) i sprzedawca ze sklepu komputerowego w którym kupowałem kompa powiedział mi żebym nowe firmware ściągnął :slight_smile:

Ja zrobilem nowy firmware na swym lite-on i chciałem oddać na gwarancji i go nie przyjeli bo firmware sie nie zgadzał

Jaki sprzęt taki serwis xD Pewnie flash’owałeś go jakimś “robionym na kolanie przez hakiera” :smiley:

Ja swojego Nec’a flash’owałem i jakoś nie było problemu oddając go dwa razy do serwisu :stuck_out_tongue:

Zresztą po to producent wypuszcza nowy firmware żeby go można było użyć…

Ja też właśnie mam problem z nagrywarką Nec, jak coś instaluje to ona robi sobie przerwy w działaniu słychać ze płyta staje a razem z tym instalka się zatrzymuje. Jak płyta ruszy to i instalacja idzie dalej. Myślałem ze wgranie nowego firmware pomoże ale pomyliłem się.