Aktualizacja Firmware napędu optycznego- pytanie

(Tomekvip22) #1

Czytając ten temat viewtopic.php?f=7&t=224723 mam jedno pytanie, mam 2 nagrywarki jedna na sata druga podpięta zwykłą taśmą. Czy muszę odłączyć jedną zęby zaktualizować drugą. Każda z nich jest jedynym urządzeniem na danym przewodzie.

(JNJN) #2

Nie, tylko jak włączysz program aktualizacji sprawdź czy faktycznie widnieje w nim ten napęd który chcesz aktualizować.

(Tomekvip22) #3

Jeden napęd już zaktualizowałem a drugi jest na gwarancji, więc czy można go aktualizować?

(system) #4

Nie, ponieważ utracisz gwarancje. Możesz zrobić aktualizaciję po okresie gwarancyjnym.

Pozdroweinia

Piotrek W.

(Kabuto1378) #5

Nie, ponieważ utracisz gwarancje. Możesz zrobić aktualizaciję po okresie gwarancyjnym.

Pozdroweinia

Piotrek W.’

Dobry jesteś, kto ci takich bzdur naopowiadał. ja swojego neca oddałem na gwarancję zaraz po aktualizacji firmware i jakoś przyjęli i zrobili co trzeba i oddali sprawnego.

(Maniekz1985) #6

:x

(Nethalythic) #7

Nie tracisz gwarancji to jakaś bzdura. Kiedyś na moim napędzie nie mogłem odpalić Heroes V (wymagał nowszego firmware) i sprzedawca ze sklepu komputerowego w którym kupowałem kompa powiedział mi żebym nowe firmware ściągnął :slight_smile:

(system) #8

Ja zrobilem nowy firmware na swym lite-on i chciałem oddać na gwarancji i go nie przyjeli bo firmware sie nie zgadzał

(Maniekz1985) #9

Jaki sprzęt taki serwis xD Pewnie flash’owałeś go jakimś “robionym na kolanie przez hakiera” :smiley:

Ja swojego Nec’a flash’owałem i jakoś nie było problemu oddając go dwa razy do serwisu :stuck_out_tongue:

Zresztą po to producent wypuszcza nowy firmware żeby go można było użyć…

(Tomekvip22) #10

Ja też właśnie mam problem z nagrywarką Nec, jak coś instaluje to ona robi sobie przerwy w działaniu słychać ze płyta staje a razem z tym instalka się zatrzymuje. Jak płyta ruszy to i instalacja idzie dalej. Myślałem ze wgranie nowego firmware pomoże ale pomyliłem się.