Aktualizacja Javy, Flasha itd...?

Witajcie. Może mi ktoś powiedzieć jak zaktualizować javę, flasha? Wystarczy pobrać i zainstalować najnowsza wersje i to się samo nadpisze, czy odbywa się to automatycznie?

Starą Javę należy odinstalować. Również usunąć ewentualnie pozostały folder “Java” z C:/Program Files, czyli Javę instalować “na czysto”.

Flash Player’y można nadinstalować.

A jeżeli Java sama się chce zaktualizować - ikonka w trayu?

Nie zgadzałbym się na to! Rezultat jest taki, że w systemie są “śmieci” z kilku wersji Javy. Szczególnie w ścieżce C:/Program Files/Java, a bywa, że w oknie “Dodaj-usuń programy” lub “Programy i funkcje” (zależnie od systemu). Taka propozycja aktualizacji bywa też podpuchą złośliwego oprogramowania i zawsze trzeba być ostrożnym z takimi “propozycjami”. Nie tylko przy Javie!

Ja zawsze instaluje normalnie updaty bez deinstalacji starych wersji i nigdy nie miałem kilku wersji obok siebie tak jak pisze Poraj.

Taka sytuacja jest jeśli miałeś Jave w wersji 5 i robisz update do wersji 6 :slight_smile:

A jak masz jave 6 update 22 i aktualizujesz do 6 update 26 to nie trzeba deinstalować :slight_smile:

Tak samo Flash :slight_smile: