Aktualizacja napędu optycznego

Witam chciałem ostatnio zgrać film na płyte DVD-R ale napęd wogóle jej nie odczytuje w folderze “komputer” nic się nie zmienia

Postanowiłem sprawdzić o co chodzi w google i przeczytałem gdzieś o aktualizacji napędu optycznego, lecz mimo poradnika nie wiem jak to zrobić gdyż żeby to zrobić trzeba znać marke i model napędu, sprawdza się to programem Nero InfoTool ale on mi nie działa nie wiem dlaczego przed instalacją jest taki obrazek :

obrazekinfotool.png

Tak jak każą klikam instaluj po tym dosłownie sekunde coś się instaluje i przechodzi do dalszej instalacji ale na końcu :

obrazeknazakoczeniuinfo.PNG

Więc jak ktoś wie jak rozwiązać ten problem z InfoTool lub zna jakiś inny program do sprawdzenia to proszę o pomoc.

Czytałem że można to sprawdzić w gałęzi w ustawieniach jakiś i wygląda to u mnie tak :

napdywgazi.png

Ale nie wiem czy wogóle piszą tu potrzebne informacje, jaka jest strona producenta itp.

Proszę o pomoc w sprawdzeniu producenta i wersji napędu lub ogólnie jak inaczej zaktualizować ten napęd.

Z góry dziękuje

Przecież masz podany model napędu

Resztę informacji szukaj w Google.

Jeszcze w poradniku pisze że trzeba porównać z najnowszą wersją firmware na stronie producenta i jeżeli taka jest to pobrać nową, jestem w tym zielony więc mógłby mi ktoś jeszcze podać link do strony producenta tego modelu?

http://www.dell.com/support/drivers/us/ … 2731107863