Aktualizacja noda32

(system) #1

czesc kiedy były ostatnia aktualizacja noda, poda mi ktos wersje bazy wirusów? Bo ja mam 20060727 juz dwa dni by niebyła aktualizowana, czy cos mi sie sie poprzestawiało :?

(Msprungk) #2

Ja mam wersję 20060724 i program podaje, że nie ma nic nowego :slight_smile:

(system) #3

hmmm.... to Ty masz z poniedźiałku, a ja z czwartku moze cos u niech niedźiała...

(Jaroslaw Nijakowski) #4

ja mam 1.1681 (20060727) taka jak winxp_15

(Msprungk) #5

Nie ma się czym przejmować. NOD do pracy nie potrzebuje aktualnych baz antywirusowych. Wystarcza mu analiza heurystyczna

(Zagorskid) #6

Zawsze aktualna wersja baz sygnatur wirusów znajduje się na stronie http://www.nod32.pl

Obecnie jest to 1.683 z 20060728.

(system) #7

własnie wiem, bo patrzyłem i dźiwi mnie czemu sie jeszcze mi nie zaktualizował :twisted:

(Zagorskid) #8

Wersje trial (szczególnie te o dziwnie długim okresie testowania) mają czasem problemy z aktualizacjami... :wink:

Pomaga zazwyczaj aktualizacja do najnowszej wersji programu (teraz 2.51.30)...

(system) #9

ja mam pełną

(Zagorskid) #10

A którą wersję? Spróbuj ręcznie nainstalować najnowszą. Do pobrania ze strony noda.

(aju) #11

Poczekaj jeszcze troszkę.

Ewentualnie spróbuj zmienić serwer z któego są pobierane aktualizacje.

Ja mam wersje 1.682 więc mnie więcej wszystko ok (pewnie trzeba czekać aż serwery wpuszczą).

Ewentialnie pamiętam iż kiedyś przez ponad pół miesiąca mi się nie chciał aktualizować nod32.

Zrobiłem reinstalacje wraz z instalacją najnowszej aktualnie dostępnej wtedy wersji i do dziś działa wszystko poprawnie :wink:

(system) #12

wersja 1.680

(Zagorskid) #13

Chodzi mi o wersję programu, a nie bazy.

Narzędzia systemu NOD32 -> Informacje -> Informacje o zainstalowanych komponentach.

(system) #14

2.51.30

(aju) #15

Czyli masz najnowszą wersję noda.

Polecam albo jeszcze poczekać z dzień - dwa.

SPróbować ściągnąć aktualizację z innego serwera (ja mam wybierz domyślnie) lub po prostu reinstalacja programu :wink:

(Kicior) #16

Też miałem taką do dzisiaj, u mnie dziś powróciło wszystko do normy i mam aktualną wersję.

Kiedyś sam założyłem taki temat, bo miałem identyczny 'problem', wystarczyło tylko poczekać... :wink:

(system) #17

nadal jest z 27 lipca a wam sie zakualizowała do jakiejs nowszej?

Złączono Posta : 30.07.2006 (Nie) 17:36

wkońcu sie zaktualizował do 29.07. tylko ze jak duze opóźnienie mozna powiedźiec ze cały dźień

(Bunio) #18

Mi się zaktualizowała do 20060728.

Sprawdzałem aktualizację po klika razy na każdym serwerze i pusto...

Wersja programu najnowsza: 2.51.30.

(system) #19

cos moze mnieli zwalone mi sie wkońcu udało zaktualizowac a baza wiruów zajmowała ok 5 mb. :!: zaczynaja niedbac o swoich użytkowaników :evil: mam nadźieje ze juz sie to im niepowtórzy wczoraj i przed wczoraj niemogłem z .żadnego serwera zaktualizowac go, juz mniałem z nigo zrezygnowac.

(aju) #20

winxp_15 w przypadku noda nie ma zbytnio co się przejmować nieaktualną bazą wirusów.

Pamiętam kiedyś mój kolega w czerwcu miał bazę ze stycznia (okazało się że wyłączył automatyczne aktualizacje) :hahaha:

System czyściutki.

Siła noda nie tkwi w tym co ma w bazie a w zaawansowanej analizie heurystycznej :wink: