Aktualizacja OS z Windows Vista na 7


(system) #1

Witam,

chciałbym przeprowadzić aktualizację mojego systemu operacyjnego na Windows 7 i mam w związku z tym kilka pytań. Obecnie pracuję na Windows Vista Home Premium 64bit, mam całą masę programów i gier na dysku. Skorzystałem z programu dostępnego w katalogu DP o nazwie Windows 7 Upgrade Advisor i zgodnie z tym co wykazał większość urządzeń z których obecnie korzystam będzie poprawnie działać na "Siódemce". Podczas instalacji systemu dostępna jest możliwość Update i to właśnie do niej mam wątpliwości. Przede wszystkim czy zostaną zachowane wszystkie pliki jakie znajdują się na dysku i czy aby na pewno wszystko będzie działać (z programami nie powinno być chyba problemu, ale co z grami, nie chciałbym wszystkiego reinstalować). Bardzo proszę o informacje dotyczące sposobu działania tej opcji. Może ktoś z was już z niej korzystał przechodząc z Visty na 7?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


(Kubakuderski) #2

Cały proces nie powinien usunąć żadnych plików niezwiązanych z systemem operacyjnym - powinny zostać zachowane gry, programy pliki itd. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko, że system wysypie się przy upgradzie. Zostawia on też dużo śmieci w systemie, więc właściwie lepiej by było czystą instalacje zrobić.

Jak chcesz to możesz spokojnie uaktualnienie zrobić, tylko dla pewności zrób lepiej kopię zapasową ważnych plików.


(Semtex) #3

Ostatnio nawet głośno było o tym że w czasie aktualizacji Visty do 7 dochodzi do "pętli aktualizacyjnej",7 nie zostaje zainstalowany i nie da się powrócić do Visty,proponuję zrobić backup najważniejszych danych.Osobiście zgadzam się z kolegą kuharem w kwestii czystej instalacji.


(system) #4

Przeprowadziłem upgrade. Trwał około 4h, dysk 400GB, z czego zajęte było 160GB - programy, gry, dane - wszystko jest i działa jak należy. Problem był tylko ze sterownikami do drukarki i kamery internetowej. Na chwilę obecną kamerka działa, drukarka też spełnia swoje funkcje ale oprogramowanie, które było do niej dołączone już nie. Konieczna była równiez reinstalacja COMODO Firewall. To chyba tyle, ogólnie jestem bardzo zadowolony.


(Oparek3) #5

u mnie to samo upgrade (64bit) trwał bite 4h z tym ze po upgradzue system chodiz jakos toporniej. Wywala sie Norton i bledy z aplikacja od czytnika linii papilarnych. Laptop (640GB 4GB ram 2x2ghz C2D) system specjalnie nie byl zasmiecany po zakupie zeby na jak najczystrzym systemie zainstalowac win7 i porażka. Juz lepiej chodził W7Pro na testowanym przezemnie lapku (1,8ghz 1gb ram 120gb hdd). Da sie zrobic z tej płytki z aktualizacja czystą instalacje? pozatym nie otrzymałem żadnej płyty ze sterownikami od HP


(Semtex) #6

Da się,robisz wszystko normalnie,tak jakbyś stawiał normalny system,wybierz instalację niestandardową,sformatuj systemową,wskaż ją pod instalację i lecisz z koksem.Wszystkie sterowniki są na stronie producenta sprzętu.Kto szuka ten znajdzie.