Aktualizacje silnika forum, zmiany

Wczoraj już szwankowała:
MWSnap118
Niektóre awatary źle się ładowały. Pomyślałem o aktualizacji forum - zawsze coś jest ciekawe*

1 polubienie

A aktualizacja na pewno była, bo miałem otwartych kilka tematów i wczoraj poprosiło mnie o odświeżenie strony, bo serwis został zmieniony.

Tak; całe menu spod awatara się zmieniło i coś tam jeszcze ale to może taki ban na konto a nie na rangę.

obraz

takie wcześniej nie było.

Mam tak samo i widać, że kółko zębate ustawień wcięło:
MWSnap122

A na co mi menu “Zakładki”?

Wydzieliłem z tematu o portalu, bo ta dyskusja ewidentnie dotyczy forum. :slight_smile:

Właśnie do zakładek. :slight_smile:
Poszczególne posty możesz dodawać do zakładek. I tam własnie potem je znajdziesz.

A kółko zębate, czyli ustawienia są w menu po kliknięciu na nazwę użytkownika:

image

Ustawienia są teraz pod nickiem, widać tak się skojarzyło twórcą silnika przy przebudowie.

A zakładki są fajne jak np. coś by się kopiowało z 10 razy np. FRST raport obowiązkowy. Wtedy nie jesteś zależny od historii przeglądarki czy nie musisz wchodzić w dział bezpieczeństwo za instrukcją lub w Google jej szukać za linkiem.

Albo nie zapamiętasz na tyle tematu by wrócić i dokończyć czy też wyszukiwanie go jakąkolwiek wyszukiwarką jest katorgą.

A co do opcji pod awatarem to może była tam “zawsze”.

Teraz będę dostawał spam z tematu, który mnie nie dotyczy. A idź pan panie Drozda z takim żartem.

Można wyłączyć śledzenie tematu, problemy 21 wieku - czytanie ze zrozumieniem interfejsu webowego.

obraz

lub

obraz

Dajesz wyciszenie i temat jakby przepadł z forum dla ciebie.

1 polubienie

Wiem, że można, to był taki żart :wink:

Tak, aktualizacja była w piątek rano. Awatary zawsze po aktualizacji się odświeżają, stąd przez ok. godzinę po aktualizacji nowe tematy nie mają grafik). Jakby były jakieś problemy, to jak zwykle dawajcie znać :slight_smile:

1 polubienie

Aktualizacja zwaliła flagowanie na forum więc teraz moderacja nie wie kto złamał Regulamin. RÓBTA CO CHCETA.

Nie Garoz, aktualizacja nie zepsuła flag, tylko nie każdy może flagować.
To oczekiwane zachowanie skryptu, bo na tym silniku forum flagi pełnią znacznie ważniejszą rolę, niż tylko powiadamianie moderacji.

1 polubienie

To jak mam poinformowac moderatorów, że ktoś łamie regulamin forum?

Możesz ręcznie zrobić takie zgłoszenie przy pomocy PW, minus może będzie widoczne tylko z PW.

obraz

Lepszy edytor daje ta strzałka w prostokącie (ale działa poprawnie po wysłaniu tylko).

Opcjonalnie: https://forum.dobreprogramy.pl/my/messages :arrow_upper_right: nowa wiadomość.


Post “Nazwa wątku” wymaga uwagi moderatora

link do posta niezgodnego z forum (uważaj jaka cyfra się wklei “/1” to wątek a reszta posty z wątku lub podklejony wątek o tym samym)

dodatkowy opis o co chodzi, bo nie masz opcji na np. flagowanie spamu

Po aktualizacji robi się restart bo jak nie to się 3 minuty kółko na białym tle kręci :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Mnie się kręci 3 sekundy.

Mi 5 razy wcale, a za 6 razem 3 minuty. Wiesza się coś.

Czemu mi nie działa funkcja zaznaczenia rozwiązania tematu? Nie mam jej po prostu.

Widocznie w końcu poprawiono błąd, w którym każdy mógł zaznaczyć dowolny post - poza otwierającym - jako rozwiązanie. Teraz rozwiązanie może określić tylko założyciel tematu i - pewnie - moderatorzy i admini. Ja w każdym razie w moich tematach zaznaczenie rozwiązania widzę.

2 polubienia