Aktualizacja sprzętu i (możliwa ponowna) aktywacja systemu

Witam wszystkich .

Mam kilka pytań odnośnie upgrade’u sprzętu.

Obecne parametry komputera:

Wiem że 32 bitowy system operacyjny nie rozpoznaje całych 4 GB Ramu

W moim przypadku Menedżer zadań pokazuje 3581 MB.

System działa bardzo stabilnie,kupiłem go zaraz po ukazaniu się SP1 do niego.

Dałem za niego 276 zł.

I teraz tak:

Chcę kupić 2 elementy

-grafika Radeon 4850 oraz procesor Core 2 Duo E 8400

Raczej nie będę niczego podkręcał.

Takich zmian potrzebuję do płynnego oglądania filmów w HD i grania od czasu do czasu.

I teraz pytania:

1.Czy system operacyjny (mam na myśli zmianę powyższych podzespołów) może zarządać ponownej aktywacji systemu? Bo z tego co wiem to OEM przywiązuje się sciśle do płyty gł.

i podczas aktywacji wysyła do Microsoft dane na temat zainstalowanego sprzętu.

2.Czy ktoś z Was wymieniał sprzęt na aktywowanym systemie(mam na myśli zmiany które Ja chcę wykonać)

3.Spotkałem się ze stwierdzeniem (nawet na tym Forum) że procesor CPU może wstrzymywać możliwości grafiki(że nie rozwinie ona swych skrzydeł)

a więc gdybym zrezygnował z powyższego procka to na obecnym E2160 nowa karta graficzna działała by wolniej?

Proszę o odpowiedzi osób zeznajomionych z tematem.

Ja zmieniałem grafike na XP (aktywowanym) i poprosił mnie tylko o ponowną aktywację i było Ok :smiley: ( nie wiem ale chyba nie mam XP OEM)

Pozdrawiam Paweł

  1. Nie musisz od nowa aktywować Windy. Aktywujesz ponownie tylko wtedy, gdy wymienisz mobo,

  2. Nie powinno być problemów.

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

  1. Procesor nie będzie ograniczał grafiki!! Ostatecznie będzie ograniczeniem samym w sobie, czyli nie będzie wyrabiał ze swoimi zadaniami przy wymagających grach, ale to już jego sprawa a nie spowolnionej grafiki, bo takiego czegoś niema.