Aktualizacja sterownika bez możliwości uruchomienia systemu

(Pavulon1986) #1

Witam,

Potrzebuję pomocy w kwestii win7 na moim laptopie hp pavilion hdx18 1080ew ale od początku - po jednej z aktualizacji chyba sypnął się jeden ze sterowników (specjalistą nie jestem ale po ponownym uruchomieniu kompa system nie może wystartować wyświetla się komunikat o treści:

"Windows Boot Manager

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause."

Tu następuje informacja żeby włożyć dysk instalacyjny i spróbować użyć programu naprawczego.

"Status: 0xc000000e

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible"

Próbowałem dostać się do partycji C spod pen'a z UBUNTU ale on również nie widzi tego dysku (są na nim 2 partycje C i D - obie niewidoczne. Zależy mi na odzyskaniu danych z partycji D i kilku folderów z pulpitu więc wolałbym uniknąć reinstalki).

Nie mogę uruchomić systemu w żadnym trybie, jedyne co mogę to wbić się do BIOSa co też zrobiłem i zrobiłem test dysków i pamięci komputera - dyski przeszły test, nie wykazał on żadnych błędów.

Szukając rozwiązania dotarłem do informacji jak mogę przywrócić system ale jest problem - mimo posiadania płyty ratunkowej dla WIN7 którą sobie wypaliłem po instalce systemu po dotarciu do kroku z wyborem systemu który chcę przywrócić w tabeli nie wyświetla się absolutnie nic, niby można wtedy użyć płyty ze sterownikami żeby je dograć ale takiej płyty nie posiadam a objawy wskazują według mnie na to że to problem ze sterownikiem SATA tyle że nie wiem jak go dograć ani skąd wziąć bo dotychczas używałem tylko preinstalowalnych i tylko takie są też dostępne na stronie producenta więc musiałbym mieć działający system żeby ich użyć.

Proszę o pomoc jakąś mądrą głowę bo ja już nie mam pomysłu a większość rozwiązań jakie odnajduje w necie mówi "wejdź, pobierz, zainstaluj i będzie działać" tyle że nijak ma się to do mojego problemu.

Z góry bardzo dziękuję za choćby najmniejszą pomoc.

Pozdrawiam

Paweł

(mrFreeze) #2

Załaduj płytę z Windows 7 zbootuj i jak będzie to okno

http://soisk.pl/wp-content/uploads/2012 ... 94x445.jpg

Wybierz napraw komputer

Wtedy będziesz mieć te opcje dostępne

Pierwsza opcja.

(adam9870) #3

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

(Pavulon1986) #4

Niestety płyty z windows'em nie posiadam, mam tylko ten dysk naprawczy a tam po dojściu do okna z wyborem systemu który ma zostać naprawiony mam pustą listę tak jakby systemu w ogóle na kompie nie było...

-- Dodane 09.08.2013 (Pt) 23:57 --

Przeczytałem już ten temat przed napisaniem posta - żaden z tych przypadków nie odpowiada mojemu bo krok z wyborem systemu do naprawy nie może być zrealizowany a sterowników nie mam i nie wiem skąd wziąć takie których mógłbym użyć bo ściągnąć mogę jedynie takie z rozszerzeniem ".exe" a bez uruchomienia systemu chyba nic z tego nie będzie (chyba że się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu)

(Bogdan_G) #5

Tu masz o naprawie sektora rozruchowego XP i Win7

http://traxter-online.net/windows/napra ... u-windows/

Może to Ci pomoże. Sprawdź.

(Pavulon1986) #6

OK dzięki Bogdan_G wypróbowałem ten sposób ale... niby z wiersza poleceń po tych wszystkich operacjach widzi partycję C (na której powinien być widoczny też folder Windows który jednak nie jest dostępny) ale po komendzie "bootrec.exe /rebuildbcd" wyrzuca komunikat:

"total identified windows instalations: 0

The operation completed successfully"

Po tym znów spróbowałem dostać się do dysków przez UBUNTU live ale on też nadal widzi jedynie partycję E i F (czyli te na drugim z dysków który działa bez zarzutu) oraz dysk o nazwie "Zastrzeżone przez system" z podfolderami "Boot" "$RECYCLE.BIN" "System Volume Information" i "Temp" oraz kilka plików bin i txt luzem w tym folderze. Całość tego "dysku" ma ok 104 mb z czego 28 mb w użyciu. Dostępu do najbardziej interesujących mnie partycji jak nie było tak niestety nadal nie ma:(

(adam9870) #7

Sprawdzenie dysku

• pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

• rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij...)

• po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren's.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

• uruchom komputer z płyty którą nagrasz

• w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

• poczekaj

hiren2.gif

• po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

• w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

• zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

• poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

• W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć