Aktualizacja sterownikow

Witam. W jaki sposob zaktualizowac sterowniki do moich napedow?

1 naped: TOSHIBA DVD-ROM SD-5002

2 naped: LITE-ON LTR-52327S

obydwa napedy to nagrywarki. Probowalem przez menedzer sprzetu ale nie nic sie nie uaktualnilo.

Ostatnio mi naped DVD nie nagral plyty a na wskazaniach NERO pokazywalo ze jest wszystko OK i ze plyta zostala nagrana. Jaka moze byc tego przyczyna??

czekam na rady. pozdrawiam

Jeżeli nie masz innych problemów z napędami ( wykrywanie przez system czy programy do nagrywania) to nie ma sensu wgrywać sterowników , w zasadzie do popularnych napędów wystarczą systemowe sterowniki ASPI, jedynie co można to zupdatować firmware (bios)napędów ale też nie pochopnie najlepiej wgrywać już sprawdzone firmware.

Możliwe że coś płytka była felerna.

http://forum.rpc1.org/dl_all.php biosy do napędów

nie wiem czy byla felerna ale inwestuje raczej w tanie plyty. wiem jednak ze nie wolno tego robic bo co tanie to i drogie. i plyta plycie nie rowna.

jesli chodzi o te biosy to za bardzo nie chce tego ruszac bo widze ze tam jest info o tym ze mozna naped uszkodzic a tego mi nie potrzeba.

dzieki za rady

a najprędzej płytka była walnięta powiedz jeszcze tylko jakiej firmy była (żeby ustrzec się błędów przy nagrywce z ważnymi danymi warto zredukować prędkość np. do 24x)