Aktualizacja sygnatur do Avira z serii 2010 - Problem!

Witam!

Mam problem z aktualizacją sygnatur do antywirusa Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 10.2.0.700. Ostatnio Avira wydała wersję programu 2012 i, jednocześnie, wymyśliła nowy system aktualizacji, który nie obsługuje już wersji 2010 antywirusa. Mam (oryginalny) system XP Pro SP2. Wersja 2012 wymaga do instalacji Service Packa 3, którego u mnie w żaden sposób nie da się zainstalować (wywala błąd dostępu i - koniec pieśni…). System jest OFF-LINE (i nie ma innej możliwości), więc nie mogę korzystać z aktualizacji automatycznych prze Internet. Dotąd, ściągałem aktualizacje spod Linux’a (komp ma połączenie z siecią, oczywiście). Na stronie Aviry jest napisane, że aktualizacje definicji do wersji 2010 można pobierać w formie pliku fusebundle.zip (jak dotąd), tylko nigdzie nie jest napisane - SKĄD pobierać! Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć, skąd te aktualizacje pobierać…?! Przepraszam za zawiły opis i proszę oszybką odpowiedź.

Z góry dzięki!

XP SP3 http://www.microsoft.com/downloads/deta … 1555d4f3d4

A w ogóle przeczytałeś mój wpis…?

Czytałem ale w dzisiejszych czasach z SP2 daleko nie zajedziesz.

Nie muszę jechać daleko, nie zależy mi. Aktualny stan mojego Windowsa jest dla mnie wystarczający, a za jakiś rok pewnie przejdę na 7 lub 8. A SP3 NIE DA SIE ZAINSTALOWAĆ na aktualnie zainstalowany system! Nie chcę też robić od nowa czystej instalacji Windy, bo mam ją doskonale skonfigurowaną i oprogramowaną. Robienie wszystkiego od nowa to kilka dni roboty (koszmar, zwłaszcze że nie wiem czemu SP3 nie chce się instalować i czy te eksperymenty mi coś dadzą…!). W ostateczności zrezygnuję z Aviry, ale jeśli ktoś wie, jak odpowiedzieć na moje pytanie, to będę wdzięczny…

Nie wiem czy to zadziała, (nie sprawdzałem u siebie) ale aktualizacje pobierasz stąd http://www.avira.com/en/support-downloa … -generator (Avira Fusebundle Generator (Windows)) Pliku nie rozpakowujesz. W programie wybierasz opcje Manual update (aktualizacji ręcznej) wskażesz lokalizacje tego pliku.