Aktualizacja systemu do Windows 10 przez 12 miesięcy, co potem?

Witajcie, być może już ktoś z Was coś wie więcej? 

Jak będzie wyglądała sytuacja jeżeli po aktualizacji do Windows 10 minie 12 miesięcy, a my będziemy musieli przywrócić ustawienia komputera do stanu fabrycznego czyli takiego gdzie preinstalowany jest Windows 8, albo po prostu będziemy musieli od nowa postawić system z płyty, instalujemy Windows 8 lub 8.1 i czy aktualizacja po upływie 12 miesięcy będzie dalej darmowa?

Uważam, że klucz po aktualizacji w ciągu 12 miesięcy powinien już na stałe przyjąć to, że zgodziliśmy się na aktualizację do wersji 10, ale MS chyba nie chce się na razie do tego ustosunkować?

Było trochę na DP o tym wspominane, ale jak dokładnie będzie w praktyce, tego jeszcze oficjalnie nie wiadomo, bo nie ma do kupienia jeszcze Windows 10.

Myślę, że będzie to jednak rozwiązane podobnie jak w przypadku Windows 8.1 dla użytkowników Windows 8 - kupisz sobie w sklepie internetowym Microsoftu za darmo licencję na Windows 10 i będziewsz go mógł zainstalować w dowolnym momencie (także po reinstalacji). Choć ja proponuję, być używał jakiegoś narzedzia do zrobienia obrazu czystego systemu (z aktualizacjami), żeby potem nie tracić za dużo czasu.

najlepiej korzystać np z AOMEI backuper tam możesz zrobić sb kopie partycji systemu czy całego dysku. do wyboru.

 

a reszte bedzie wiadomo po premierze ja jestem nastawiony do tego dość negatywnie i wątpie żeby było tak kolorowo jak pisze Pan 

Pablo_Wawa

Nie uważacie, że pozycja MS spadła by na dno, jeżeli po 12 miesiącach, każdy kto chciałby od nowa zainstalować system, przywrócić ustawienia komputera nie mógłby już za darmo zaktualizować systemu do wersji najnowsze, która została udostępniona za darmo, i którą to ów użytkownik zaakceptował w trakcie tego okresu? :slight_smile:

Zamiast zaklinać rzeczywistość, poczekaj do premiery a wszystko będzie jasne.

Microsoft to nie tylko system operacyjny Windows i nie tylko rynek konsumencki, tak więc bądź spokojny.

Wielu już wieszczyło im koniec, przy okazji premiery tego czy tamtego produktu, a oni jak na złość działają dalej.

Jestem wielkim zwolennikiem MS :slight_smile: i życzę im jak najlepiej…to było pytanie retoryczne…

No cóż poczekamy, zobaczymy!