Aktualizacja tematu -IDE Drives Installation Error - problem

Witam serdecznie. Jest to aktualizacja tematu. Przyznam szczerze, że problemu nadal nie rozumiem, mimo starań forumowiczów. Proszę mi wytłumaczyć raz jeszcze powstały problem, jak chłop z chłopem:) Niżej przedstawiam schemat wnętrza mojego kompa. I o co chodzi z tymi zworkami?:slight_smile: Chciałem zainstalować świeża kopie Windowsa XP Prof. Wkładam dysk instalacyjny do CD-ROMu w BIOSie ustawiam Dysk twardy na CD/DVD, żeby z tego czytał. Po zapisaniu w biosie, następuje uruchomienie i tutaj pojawia się problem. Na monitorze pojawia się informacja (kolorem czerwonym) : !!

Yyyy…w biosie dajesz CD/DVD na first boot device a HDD na second i potem instalujesz oO

A poza tym jak masz CD i HDD na jednej taśmie to dysk ma być na Master a napęd na Slave ustawiony zworkami z tyłu urządzeń.

Yyyy, a można to wytłumaczyć prościej?;> :slight_smile:

Nie :stuck_out_tongue:

Jak masz podłączony dysk i napęd, na jednej taśmie do płyty czy na dwóch osobnych ??

Poza tym…

W biosie normalnie jest ustawione HDD jako First Boot Device, CD jako Second Boot Device no i opcjonalnie Floop przykładowo jako Third/Other Boot Device.

Nie robisz w biosie nic więcej jak CD/DVD - ustawienie na First Boot Device a HDD na Second Boot Device.

A jeżeli masz dysk z napędem podłączony na jednej taśmie(zdejmij sobie boczną ściankę obudowy to zobaczysz) to dysk upewnij się, że jest wpięty na ostatnim złączu i ma ustawioną zworkę z tyłu na Master a CD na środkowym i ustaw go na Slave. Na obudowie tych urządzeń będziesz miał rozpisane w jakiej pozycji ustawić zworki.