Aktualizacja Ubuntu 8.10 > 9.04

(M Ankiewicz) #1

Witam

W związku z tym, że nic się nie ruszyło w temacie viewtopic.php?f=14&t=333818 mam zamiar po prostu zaktualizować Ubuntu do najnowszej wersji. ALE pamiętam, że jak ostatnim razem coś takiego zrobiłem, wszystko mi później padło - tzn. siadł cały ten interface graficzny, nie wiedziałem jak to przywrócić, co gorsze podmieniło się całe to menu na starcie z wyborem systemu i nawet nie mogłem poszukać rozwiązania spod Windowsa, bo go tam nie miałem do wyboru.

Teraz też się dzieją takie cyrki, czy tym razem mogę spać spokojnie? (dosłownie, bo zostawię ściąganie na noc :]). Teraz byłby to problem spory, bo nie działa mi napęd i reinstalacja jakiegokolwiek systemu byłaby kłopotem, trzeba by skądś pożyczać napęd.

(nintyfan) #2

Prosiłbym forumowiczów o danie jakiegoś skryptu do wykonania kopii zapasowej aktualizowanych plików. Ubuntu chyba samo powinno utworzyć kopie zapasowe plików z konfiguracją. Przydałaby się jednak kopia innych dotykanych plików. Coś takiego, co wykryje, które pakiety będą usuwane, a które aktualizowane, weźmie z nich listę plików i skopiuje je. W dodatku kopia bazy danych o pakietach(gdzieś w /var pewnie siedzi). Przepraszam za popdczepianie się do tematu, ale myślę, że jest to powiązane. Swoją prośbę kieruję, gdyż sam kiedyś(kiedy jeszcze 6.06 było na chodzie) miałem problemy z aktualizacją Ubuntu. Samemu z nich wybrnąłem, ale trochę czasu można stracić.

(Bolo92) #3

Ja tam stosuję partimage i Ubuntu LiveCd, gotowa paczuszka deb na dysku leży i odpalam ubuntu livecd, instaluję partimage(da się !!