Aktualizacja visty a działanie aparatu foto podł. do kompa

Witam,

ostatnio zakupiłem lapka z vistą i oczywiście wszystkie aktualizacje fajnie wchodzą (automatycznie oczywiście), ale mam jeden problemik - komp nie chce widzieć niektórych urządzeń zewnętrznych, np. aparatu fotograficznego. Widzi go dopiero gdy przy włączaniu kompa podłączę kabel do lapka. W sklepie gdzie kupowałem lapka, powiedzieli, że potrzebuję zainstalować sobie aktualizacje do visty, ze strony windows xp :shock: - zastanawia mnie tylko o jakie im mogło chodzić aktualizacje? Wydawało mi się, że wszystkie aktualizacje zawsze instalują się automatycznie, a ja nie muszę nic robić :confused:

Jeśli chodzi o model i markę aparatu, to nie jestem w tym momencie w stanie napisać, bo nie mam go teraz u siebie, ale to był taki za 200 zł. Niestety nie otrzymałem żadnej płytki ze sterownikami do niego, bo kupiony na allegro :confused:

Nie jestem taka noga ze sterowników, żebym nie wiedział, że aby komputer widział urządzenie zewnętrzne, trzeba zainstalować sterowniki. A pisząc,

miałem na myśli raczej twoją wypowiedź:

a nie to, że nie ważne jest jaki to model aparatu.

Jeśli chodzi o model aparatu to jest to lifetek-digital kamera 5.0 mpx. Sterowników nie znalazłem w internecie,dlatego zgłosiłem się do serwisu gdzie kupiłem laptopa, w którym dowiedziałem się to, co napisałem w pierwszym poście. Ponieważ wydaje mi się to co najmniej dziwne, spytałem jeszcze raz na tym forum.

Każde urządzenie cyfrowe można podłączyć do komputera tak, żeby je komputer wykrywał, więc wydaje mi się, że nie wiele wiesz o instalowaniu sprzętu, skoro uważasz, że trzeba kupić drogi sprzęt, żeby komputer mógł z nim współpracować.

Wklep w tą stronę Klik nazwę swojego sprzętu,wejdź na stronę producenta,znajdź sterowniki pod Vistę i zainstaluj.Jeżeli sprzęt jest mało znanej firmy to Vista nie znajdzie sterów.trzeba to zrobić samemu.

*************

Semtex, dziękuję że napisałeś to, co napisałeś, bo teraz już wiem chociaż na czym stoję. Czyli pozostaje mi tylko za każdym razem, gdy będę chciał zgrać zdjęcia z aparatu, zrestartować lapka (bo tylko wtedy mam możliwość przeglądać zdjęcia w aparacie), albo kupić czytnik kart pamięci.

Pozdrawiam.

Podaj markę i model aparatu,coś się wymyśli,możliwe że jest powiązany z inną marką.Ewentualnie można go zainstalować jako pamięć wymienną.

************

Na aparacie jest napisane coś takiego:

lifetek-digital kamera 5.0 mpx nr.aparatu s/n 51413296

Przykro mi ale nic nie znalazłem,nie ma takiej firmy,chyba że źle patrzyłem.Zastanawiam się czy nie było jakiegoś CD ze sterami do tego aparatu,jeżeli było i sterowniki są pod np.XP to można spróbować zainstalować je w trybie zgodności.Tyle z mojej strony.

Powodzenia :slight_smile:

***********

Ja też miałem problem z odnalezieniem czegokolwiek, ale okazuje sie, że źle napisałem nazwę, a w zasadzie literówka, powinno być LIFETEC KAMERA, zamiast LIFETEC CAMERA.

Dodane 09.08.2009 (N) 10:17

Hej, znalazłem stronkę ze sklepem, gdzie sprzedają te aparaty, a teraz jak włączam tą stronke, to pokazuje się jakieś dvd :expressionless:

Poniżej przykłady:

znalezione w google (zwróćcie uwagę, że najechałem myszką na podświetlony kolorem fioletowym tekst LIFETEC DGITAL KAMERA, a na dole pokazał się ten sam adres internetowy, co w pasku adresu na kolejnej stronie - kolejnym zdjęciu):

a poniżej ten sam adres, tylko że już z innym produktem:

A jeszcze przedwczoraj widniało tam zdjęcie tego właśnie aparatu,o którym się tu już nie raz wspominało :confused:

No nic, w każdym razie napisałem do nich maila - może coś odpiszą :expressionless:

PS: dziękuję moderatorowi za usunięcie postów Breitnera i wrzucenie ich do Śmietnika :wink: