Aktualizacja Visty SP1 I SP2

Witam, nie aktualizowałam swojego systemu Vista Home Premium od kilku lat, teraz jestem zmuszona to zrobić i tu moje pytanie czy mogę od razu zainstalować SP 1 i SP 2, które chcę pobrać ze strony Microsoftu czy też muszę pobrać od początku wszystkie aktualizacje. Jak długo trwa instalacja SP1 i SP2 i czy przebiega bezproblemowo?

Włącz automatyczne instalowanie aktualizacji za pomocą Windows Update - wszystko po kolei Ci się zaktualizuje.

Możesz od razu wgrać SP2. Aktualizacja samego service packa zajmie coś koło godziny.

Najpierw SP1, potem SP2. Nawet tutaj o tym napisali. Przed zainstalowaniem SP2 i tak Windows Update pobierze jakąś poprawkę, jeśli nie było wcześniej zainstalowanych poprawek po SP1.

Masz rację, przypadku edycji serwerowej server 2008 instalowało się od razu sp2, w Viście trzeba wgrać oba.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi ale zależy mi na instalacji autonomicznych dodatków SP1 i SP2 a nie ściąganie kolejno wszystkich aktualizacji od 2007 r. przez Windows Update. Dodatki, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z moimi oczekiwaniami powinny zainstalować się w  maksymalnie  3 godziny a aktualizacja przez Windows Update nie wiem czy nie trwałaby 3 dni, za długo. Trochę się obawiam czy nie będę miała problemów z aktualizacją systemu bo miałam ich masę kiedy poprawki pobierane były i instalowane automatycznie, dlatego WU  wyłączyłam całkowicie.

Przecież SP1/2 też jest na WU. Zaznaczasz aby wyszukał lecz nie instalował następnie zaznaczasz tylko to co chcesz zainstalować. Jednak jakaś część wcześniejszych aktualizacji będzie pewnie wymagana po inaczej nie zainstaluje się SP.

 

PS. dziwię się, że przez tyle lat nie aktualizowałeś systemu na bieżąco, teraz to może Cię kosztować trochę czasu.