Aktualizacja xp profesional

Cześć mam problem prubuje się dostać na witrynę windows update strona zaczyna się wczytywać i w końcu pojawia się komunikat o treści:

Aby zainstalować aktualizacje z tej witryny, musisz zalogować się na komputerze jako administrator lub członek grupy Administratorzy. W przypadku korzystania z systemu Windows XP, aby sprawdzić, czy jesteś administratorem, przejdź do apletu Konta użytkowników w Panelu sterowania. 


Uwaga: jeżeli ten komputer jest podłączony do sieci, ustawienia zasad sieci mogą uniemożliwić korzystanie z tej witryny. Aby uzyskać pomoc dotyczącą aktualizacji, skontaktuj się z administratorem systemu.

Bardzo was prosze o radę jak rozwiązać ten problem

A pracujesz na koncie z uprawnieniami administratora??

nie wiem, a jak to sprawdzić i ewentualnie zmienić żeby tego komunikatu nie było

Komunikat informuje o tym, że pracujesz na koncie które nie posiada uprawnień administratora. I na takich kontach są ograniczenia.

Po prostu należy zalogować się na konto administratora lub z uprawnieniami jego.

Te tematy mogą być Ci przydatne:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=94388

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=33283

Czy możesz mi tak dokładnie wytłumaczyć jak to zrobić

wybacz że tak prosze ale zabardzo się na tym nie znam

Najlepiej jak zobaczysz jakie masz utworzone konta wchodzisz start > ustawienia > panel sterowania > konta użytkowników i wyświetli się okienko z kontami i tam konta administrator komputera , konto z ograniczeniami i konto gość w większości przypadków wyłączone .

By przełączyć się na konto administratora bo dzięki niemu możesz korzystać ze wszystkich ustawień komputera klikasz na start > wyloguj i po kliknięciu na wyloguj powinno pokazać się okienko przełącz użytkownika lub wyloguj klikasz na przełącz i będą do wyboru konta jakie są utworzone na komputerze klikasz konto które jest kontem administratora , albo klikasz klawisz windows ( przycisk przy prawym Alt ) i literkę " L " i też wybierasz konto administratora i masz dostęp do całego systemu oczywiście jeżeli znasz hasło jeżeli jest założone .

sprawdzałem te konta i wychodzi na to że mam konto jako administrator i dalej nic nie moge zrobić, może masz jakąś inną radę

To może utwórz nowe konto administratora start > ustawienia > panel sterowania > konta użytkowników > nowe konto > wpisujesz jakąś nazwę > zaznaczasz administrator komputera i klikasz utwórz konto i teraz przełącz się ze starego na nowe i zobaczysz czy będzie działało a jak nie to możliwe , że złapałeś jakiś syf , który blokuje dostęp

sprawdzaem i nie mam zadnego syfu

maciejmoszczyns

START -> Wyloguj -> Wyloguj

POtem naciskasz 2 razy CTRL + ALT + DEL

W okienku które wyskoczy wpisujesz Administrator i hasło (Jeśli nie masz hasła pole zostawiasz puste). i Kilkasz OK.

Po zalogowaniu spróbuj zaaktualizować Windowsa.