Aktualizacja zatrzymała się

Witam,

od kilku dni mam Windows 7, przyszła pora na aktualizację(pierwszą). Mija już prawie 12 godzina, a komputer jeszcze sie nie zaktualizował… Od jakis 2-3 godzin zatrzymala się na 172 ze 177… Co robić? Jak temu zaradzić? Będą jakies gorsze konsekwencje??

PS. Wybaczcie jeżeli złe miejsce, ale nie ogarniam jeszcze tego forum, a piszę z telefonu. ;))

Zrestartuj komputer (nie zrejteruj tylko zrestartuj). Powinny aktualizacje instalować się te które system już pobrał. Zobacz po restarcie czy bedzie dalej pobierał i instalował aktualizację.

na czas instalowania aktualizacji wyłącz antywirusa

Czyli zwykły restart pomoże? Nic się nieprzyjemnego nie stanie? Miałem już przykrą sytuację z aktualizacją…

A co do antywirusa, żadne złośliwe ustrojstwo się nie pobierze? Jestem zielony w tym temacie, także tego… :wink:

Spokojnie. Wykonaj zwykły restart. Czyli start->zamknij->uruchom ponownie.

Nie mogę wykonać tego w taki sposób, bo na ekranie cały czas “Nie wyłączaj komputera ani nie odlaczaj jego zasilania. Instalowanie aktualizacji: 172 z 177 …”

Więc muszę to zrobić przez guzik, nie zrobi to większej różnicy, prawda? :smiley:

Można śmiało.

Już masz instalowanie no i tak 3h na tym 172 stoi? Myślałem że na pobieraniu. Może jeszcze trochę poczekaj dziwne, że tak długo ale przerywając teraz te aktualizacje może być problem.

Czekam już ponad 3h… Chyba będę musiał zresetować, aczkolwiek trochę się obawiam… :confused:

Miałem już kilkakrotnie takie długie zatrzymania i jakoś nic się nie stało. Po prostu później po uruchomieniu reszta się doinstalowała i nic się nie działo złego.