Aktualizacje - blokada przez jedną z nich

Witajcie. Otóż od jakiegoś czasu nie wyszukuje mi żadnej aktualizacji, ciągle mam tylko jedną (kb890830), której nie chce instalować. Jak “ominąć” te aktualizację, by system jej więcej nie proponował. Odznaczenie i ponowne wyszukanie nie daje rezultatu - ciągle jest tylko ta jedna. Wygląda to tak jakby jej niezainstalowanie “blokowało” wyszukiwanie kolejnych. Dzięki za pomoc.

http://support.microsoft.com/mats/windows_update/pl uruchom to narzędzie powinno naprawić.

Niestety nic, dalej nic więcej nie wyszukuje. Może po prostu nic nie ma, sam nie wiem.

:arrow: Zatrzymujesz tymczasowo działanie usługi Windows Update w wierszu polecenia uruchomionym jako administrator:

net stop “windows update”

:arrow: Otwierasz lokalizację:

C:\Windows\SoftwareDistribution

:arrow: Usuwasz z tego folderu całą zawartość (nie usuwasz folderu tylko jego zawartość) . Restart komputera. Wyszukaj ponownie aktualizacji.

FadeMind , a czy po usunięciu zawartości nie pobierze mi już raz pobranych aktualizacji? Wiem, ze głupie pytanie, ale wole spytać, niż potem pobierać wszystko. A może po prostu nie ma żadnej nowej aktualizacji? A nie da się jakoś “wyłączyć” tę aktualizację, żeby więcej o niej nie powiadamiało i ją pomijało w czasie sprawdzania?

Windows Update czasami “wariuje” i należy go “zresetować” poprzez usunięcie zawartości folderu:

C:\Windows\SoftwareDistribution

Jeżeli dana aktualizacja jest już zainstalowana to drugi raz się nie zainstaluje. Listę zainstalowanych aktualizacji masz w lokalizacji:

Zainstalowane aktualizacje

Tylko poprzez ten moduł możesz usunąć aktualizację. W Twoim przypadku zresetowanie stanu usługi Windows Update eliminuje problem z wyszukiwaniem aktualizacji i nie wprowadza zmian w już zainstalowanych aktualizacjach.

FadeMind , wybacz, ze tak późno odpisuje. Zrobiłem, pokazało po restarcie, ze nigdy nie wyszukiwałem aktualizacji i znalazł znów tylko te jedną. Może faktycznie więcej nie ma. Albo to nie to powoduje problem.

Prawidłowo. Zainstalowałeś aktualizację?

Nie, gdyż nie chce jej instalować. Nie potrzebuje jej. A wygląda to tak, ze niezainstalowanie tej aktualizacji “blokuje” kolejne.