Aktualizacje - blokada przez jedną z nich


(arlid) #1

Witajcie. Otóż od jakiegoś czasu nie wyszukuje mi żadnej aktualizacji, ciągle mam tylko jedną (kb890830), której nie chce instalować. Jak "ominąć" te aktualizację, by system jej więcej nie proponował. Odznaczenie i ponowne wyszukanie nie daje rezultatu - ciągle jest tylko ta jedna. Wygląda to tak jakby jej niezainstalowanie "blokowało" wyszukiwanie kolejnych. Dzięki za pomoc.


(Lechoslawgmer) #2

http://support.microsoft.com/mats/windows_update/pl uruchom to narzędzie powinno naprawić.


(arlid) #3

Niestety nic, dalej nic więcej nie wyszukuje. Może po prostu nic nie ma, sam nie wiem.


(FadeMind) #4

:arrow: Zatrzymujesz tymczasowo działanie usługi Windows Update w wierszu polecenia uruchomionym jako administrator:

net stop “windows update”

:arrow: Otwierasz lokalizację:

C:\Windows\SoftwareDistribution

:arrow: Usuwasz z tego folderu całą zawartość (nie usuwasz folderu tylko jego zawartość) . Restart komputera. Wyszukaj ponownie aktualizacji.


(arlid) #5

FadeMind , a czy po usunięciu zawartości nie pobierze mi już raz pobranych aktualizacji? Wiem, ze głupie pytanie, ale wole spytać, niż potem pobierać wszystko. A może po prostu nie ma żadnej nowej aktualizacji? A nie da się jakoś “wyłączyć” tę aktualizację, żeby więcej o niej nie powiadamiało i ją pomijało w czasie sprawdzania?


(FadeMind) #6

Windows Update czasami “wariuje” i należy go “zresetować” poprzez usunięcie zawartości folderu:

C:\Windows\SoftwareDistribution

Jeżeli dana aktualizacja jest już zainstalowana to drugi raz się nie zainstaluje. Listę zainstalowanych aktualizacji masz w lokalizacji:

Zainstalowane aktualizacje

Tylko poprzez ten moduł możesz usunąć aktualizację. W Twoim przypadku zresetowanie stanu usługi Windows Update eliminuje problem z wyszukiwaniem aktualizacji i nie wprowadza zmian w już zainstalowanych aktualizacjach.


(arlid) #7

FadeMind , wybacz, ze tak późno odpisuje. Zrobiłem, pokazało po restarcie, ze nigdy nie wyszukiwałem aktualizacji i znalazł znów tylko te jedną. Może faktycznie więcej nie ma. Albo to nie to powoduje problem.


(FadeMind) #8

Prawidłowo. Zainstalowałeś aktualizację?


(arlid) #9

Nie, gdyż nie chce jej instalować. Nie potrzebuje jej. A wygląda to tak, ze niezainstalowanie tej aktualizacji “blokuje” kolejne.