Aktualizacje blokują system [Win7] przestaje działać popraw

Witam,

Mam problem od paru dni. Po instalacji poprawek przez Windows Update, system przestaje mi funkcjonować, włączane programy wiszą w procesach, nie uruchamiając się. Problem pojawił się 2gi raz, wcześniej po prostu załadowałem system z kopii zapasowej.

Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem i wie, która łatka mnie tak ładnie urządza?

Problem głównie tkrwi w tym, że system uruchamia mi się lub nie, kontroler WiFi działa jak chce, w sumie brak dostępu do wielu programów zarówno systemowych jak i zewnętrznych. Na dodatek jedyna przeglądarka, która daje się uruchomić to IE9. Udało mi się przeskanować system, niczego nie znalazło. Kożystam z Norton’a 360.

Problem który opisałem występuje na moim notebooku Asus K50AB, Windows 7 Home Premium x64

poprd.png

Odinstaluj te aktualizacje(te zainstalowane ostatnio) i zobacz czy to cos da. Jak nic nie da to przeinstaluj system jeszcze raz i wylacz WU calkowicie.

Punkt przywracania nie działa - wywala błąd po nieudanej próbie przywrócenia ustawień. Odinstalowanie poprawek nic nie daje…

A co na ten temat powiada Podgląd Zdarzeń Systemowych ? (mnie to “pachnie” problemem sprzętowym … )

Nortonem to sobie możesz… Przeskanuj doktorem web curelt…

Akurat nie chodzilo mi o windowsowskie przywracanie systemu, tylko jego reinstalacje z plyty czy ukrytej partycji.

Co do Nortona - polemizowałbym co do jego działania…

@loki7777

Wiem, ale nie chciało mi się ponownie robić reinstalacji, dla tego próbowałem sięgnąć do przywrócenia punktu…

Na całe szczęście, dzień wcześniej zrobiłem obraz całej partycji, z której wszystko sobie przywróciłem.

Ponowna instalacja poprawek zakończyła się BSOD.

Kolejna, ponownie system się sypał, jednak nie poddałem się. Następna próba już się powiodła, jedyny mankament to Firefox działa jak ruletka…

Pomysły?

To znaczy?

Po prostu rzadko kiedy uruchamia się… Zawsze siedzi w procesach. Reinstalacja nie daje skutku…

Musisz wyłapać, która łata miesza, pozostaje selektywne odinstalowanie po jednej do momentu znalezienia “wadliwej”, następnie zgłoszenie problemu z tą łatą do MS…

Na wszelki wypadek spróbuj zainstalować http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.38 i przeskanować w trybie awaryjnym…

Co do Lisa, spróbuj odpalić go w trybie z wyłączonymi dodatkami, przytrzymaj klawisz shift i uruchom FF trzymając ten klawisz, potwierdź kontynuację pracy z wyłączonymi dodatkami, daj znać czy Lis działa, spróbuj go uruchomić w ten sposób kilka razy… W zależności od wyniku będziemy myśleć dalej.

BTW.

Również bym polemizował z taką opinią, i to mocno… :smiley:

BTW1

Nie jesteś sam z tym problemem, spójrz tu [http://www.neowin.net/forum/topic/99303 … y593931856](http://www.neowin.net/forum/topic/993036-windows-updates-on-26411-messed-up-my-computer/page pid 593931856#entry593931856) , porównaj nr łatek… Jedna na 100% miesza.

@semtex

Co do FF, doszczętnie usunąłem wszelkie ślady jego działalności włącznie z rejestrem (co też powinienem uczynić na samym początku, a czego nie zrobiłem z braku czasu). Dodatki tutaj nie miały żadnego wpływu, coś tkwiło w Lisku, coś co posypała któraś z aktualizacji… Teraz po czystej instalacji wrócił do życia.

Co ciekawsze, u dziewczyny na identycznym modelu notebooka co mój, problem nie wystąpił. Na drugim z moich notebooków również obyło się bez problemów.

Spróbuję podłączyć się pod inne fora, gdzie mają owy problem. Dzięki za link.

Spróbuje również skontaktować się z M$. Jak tylko otrzymam jakieś konkrety to opublikuję je w tym temacie. Może jeszcze komuś będą przydatne.

Dzięki, pozdrawiam.