Aktualizacje, które zakończyły się niepowodzeniem - przywr

Witam,

Ostatnio robiłem recovery mojego laptopa do stanu fabrycznego. W pierwszej kolejności po przywróceniu wziąłem się za Windows Update. Było około 130 aktualizacji - wszystko na raz. Pobierało i instalowało przez około 2 godziny. Resetowałem parę razy, bo wymagało, dorzucało kolejne aż wreszcie doszedłem do statusu “System jest aktualny”. Postanowiłem sprawdzić historię aktualizacji… 13 niepowodzeń. Kliknąłem na ponowne sprawdzanie, czy są dostępne nowe aktualizacje, lecz nie ma. Minęło kilka dni, lecz system dalej nie znajduje żadnej nowej - “zapomniał” o tamtych niepowodzeniach.

Ściągałem jakieś narzędzie do diagnozowania problemów Windows Update, ale to nic nie dało.

Co mogę zrobić, aby te aktualizacje ponownie dodać do pobierania i zainstalowania?

Nic nie rób! System uznał je za niepotrzebne.

;d W zasadzie to bym zrobił tak, jak mówisz, ale…

Po reinstalacji systemu jedna z gier mi nie chodzi… Zapewne brakuje jakieś aktualizacji - bo czego?

Pewnie ta aktualizacja jest w tych niepowodzeniach…

Sterowniki do karty graficznej zainstalowałeś? Zaktualizowałeś DirectX?

Nie sądzę! Aktualizacje nie mają szczególnego wpływu na gry, chyba że są to aktualizacje sterowników. Głównie dotyczą bezpieczeństwa komputera. Koniecznie chcesz, to użyj tego narzędzia: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_windows_updates.html , ale nie przypuszczam, aby to w Twoim przypadku pomogło.

No… Próbowałem wgrać najnowsze z ATI, ale pisze, że sprzęt niezgodny, próbowałem i autowykrywanie i ręcznie. Od producenta są stare, które mam aktualnie [2010 r.].

W dxdiag pisze, że mam DirectX 11. Chyba, że coś jeszcze do tego DirectX-a… jakaś aktualizacja…

Dodane 10.05.2013 (Pt) 19:59

Zaraz zobaczę…

Dodane 10.05.2013 (Pt) 20:08

Narzędzie, które dał mi Poraj wyczyściło historię aktualizacji, lecz te niepowodzenia dalej są zapomniane…

A to do DirectX 11 pasuje? Bo tam 9 jest na początku…

W menedżerze urządzeń w zakładce “Karty graficzne” jest 1 pozycja - ATI Mobility Radeon HD 5650

Dodane 10.05.2013 (Pt) 20:30

O po tym dodatku działa mi gra!

Wielkie dzięki!

Ale… problem w temacie dalej nie rozwiązany.