Aktualizacje po SP

Witam.

Zainstalowałem aktualizacje SP1 (system postawiony od nowa). Wszystko fajnie, ładnie, SP zainstalowany z powodzeniem. Jednak patrze, a tu dalej pojawiają mi się aktualizacje (350 mb ok 45). Czy to normalne? Czy nie powinno już być ich po SP??

Pozdrawiam!

Jak Vista to normalne,też to przeszedłem.

no to chwila po co w takim razie instalowałem tego sp!?!?!

Nie, no stawiałeś system na nowo więc Windows musi na nowo zainstalować wszystkie poprawki ponieważ te z poprzedniego systemu zostały usunięte wraz z pozbywaniem się systemu.

Dodane 15.06.2009 (Pn) 22:27

Żeby windows Update nie musiał robić tego automatycznie :x :wink:

nie, instalowałem SP1 po to żebym nie musiał ściągać aktualizacji od nowa. A tu jest problem, bo i tak muszę sciągnać wszystkie ;|

Po to żeby dodać funkcjonalności,po za tym te łaty,które teraz będziesz instalował to przeważnie sprawy bezpieczeństwa,jak się nie mylę to SP1 od wydania jest cały czas tą samą kompilacją a nowe luki pokazały się po jego wydaniu.To chyba w skrócie,jak jestem nie precyzyjny to niech ktoś mnie poprawi.

Jeżeli nie chcesz to nie musisz,zainstaluj krytyczne i ważne a olej zalecane itp.

myslalem ,ze to zbior poprawek - zainstaluje i bede mial mniejsza ilosc aktualizacji do sciagniecia - ale tak nie jest, sciaga aktualizacje nawet z 2007 roku.

No niestety. Jak zainstalujesz system na świeżo to on będzie musiał ściągnąć nawet najstarsze łatki jakie kiedykolwiek wyszły do ów Windowsa. Jedyna metoda omijania tam kilku/nastu updatów które musiałyby być sciągnięte to integrowanie tych updatów z Płytą instalacyjną ale jest to dość ryzykowne i niepolecane