Aktualizacje po SP

(Tagginek3) #1

Witam.

Zainstalowałem aktualizacje SP1 (system postawiony od nowa). Wszystko fajnie, ładnie, SP zainstalowany z powodzeniem. Jednak patrze, a tu dalej pojawiają mi się aktualizacje (350 mb ok 45). Czy to normalne? Czy nie powinno już być ich po SP??

Pozdrawiam!

(Semtex) #2

Jak Vista to normalne,też to przeszedłem.

(Tagginek3) #3

no to chwila po co w takim razie instalowałem tego sp!?!?!

(mikber18) #4

Nie, no stawiałeś system na nowo więc Windows musi na nowo zainstalować wszystkie poprawki ponieważ te z poprzedniego systemu zostały usunięte wraz z pozbywaniem się systemu.

-- Dodane 15.06.2009 (Pn) 22:27 --

Żeby windows Update nie musiał robić tego automatycznie :x :wink:

(Tagginek3) #5

nie, instalowałem SP1 po to żebym nie musiał ściągać aktualizacji od nowa. A tu jest problem, bo i tak muszę sciągnać wszystkie ;|

(Semtex) #6

Po to żeby dodać funkcjonalności,po za tym te łaty,które teraz będziesz instalował to przeważnie sprawy bezpieczeństwa,jak się nie mylę to SP1 od wydania jest cały czas tą samą kompilacją a nowe luki pokazały się po jego wydaniu.To chyba w skrócie,jak jestem nie precyzyjny to niech ktoś mnie poprawi.

Jeżeli nie chcesz to nie musisz,zainstaluj krytyczne i ważne a olej zalecane itp.

(Tagginek3) #7

myslalem ,ze to zbior poprawek - zainstaluje i bede mial mniejsza ilosc aktualizacji do sciagniecia - ale tak nie jest, sciaga aktualizacje nawet z 2007 roku.

(mikber18) #8

No niestety. Jak zainstalujesz system na świeżo to on będzie musiał ściągnąć nawet najstarsze łatki jakie kiedykolwiek wyszły do ów Windowsa. Jedyna metoda omijania tam kilku/nastu updatów które musiałyby być sciągnięte to integrowanie tych updatów z Płytą instalacyjną ale jest to dość ryzykowne i niepolecane