Aktualizacje programu AntiVir

Mam zainstalowany darmowy program AntiVir. Jestem z niego bardzo zadowolony ale od kilkunastu dni zauważyłem, że po uruchomieniu pobierania aktualizacji bazy wirusów, czas oczekiwania na połączenie z serwerem potrafi wynieść nawet 5 minut. Bardzo rzadko spada poniżej minuty. Po połaczeniu, prędkośc transmisji jest już zadawalająca ale nie wiem czy można jakoś przyspieszyć nawiązanie połączenia z serwerem.

Mam wrażenie że wcześniej oczekiwanie nie trwało tak długo. Dodam, że od czasu zainstalowania AntiVira nie dodawałem żadnych programów ani nie zmieniałem nic w systemie. Korzystam z neostrady 512.

A może inni użytkownicy tego programu też mają taki długi czas oczekiwania na odpowiedź serwera z aktualizacjami?

Sdar

nie przejmuj sie --wszystko jest ok ,ja czasami czekam dluzej a mam antywira płatnego(i bardzo chciałbym aktualizawac w sekunde :slight_smile: )

ps

wszystko gra(czasami trzeba poczekac w kolejce)

Biorąc pod uwagę, że jest wielu chętnych do pobierania

aktualizacji, to takie oczekiwanie nie jest niczym strasznym

Sądząc po wydłużamiu się czasu pczekiwania to podejrzewam, że liczba chętnych gwałtownie rośnie :wink:

Uzbroję się jednak w cierpliwośc.

Dzięki za odpoweidź,

Sdar

mam ten sam problem, tylko że to już minęło 30 minut i kompletnie nic, a przed instalacją systemu było tak pięknie. Nie wiem czy to normalne, jestem otwarty na każdą sugestie.

Cześć!

Mam ten sam problem z programem AntiVir Personal Edition Classic. Od kilku dni nie mogę go zaktualizować ( ostatni raz aktualizował mi się program 1.06.2006r. ). Przed tem wszystko było OK, aktualizacja automatyczna odbywała w zadawalającym czasie a teraz mimo czekania dobrych paru jak nie parunastu minut nic się nie dzieje a transfer pobierania aktualizacji jest 0 kB/sec.

Pozdrawiam

Artur

asziatko a firewall nie blokuje aktualizacji programu :?:

Problem tkwi w małej ilości serwerów aktualizacyjnych i zbyt wielu próbujących się do nich dobić jednocześnie.

asziatko kolega Asteriks opisywał kiedyś na voratlu co robić w takiej sytuacji ale dotyczyło to poprzedniej wersji prorgramu, z tego co pamiętam to należało pobrać aktualizację ze strony producenta i zainstalować ją samodzielnie, po tym zabiegu problem ustępował. Możliwe że i w tej wersji to pomoże.

Dziś w nocy z niedzieli na poniedziałek udało mi się zaktualizować program AntiVir Personal Edition Classic. Wprawdzie transfer z serwera producenta był 20 kB/sec ale mimo tego udało się i czas oczekiwania był może z 2 - 3 minuty.

Pozdrawiam

Artur