Aktualizacje Windowsa

(krzysiekx) #1

Mam laptopa firmy ASUS z systemem windows 7.Wczoraj dokonałem pierwszego uruchomienia i aktualizacji systemu.Aktualizacja ściągała się kilka godzin - zajmowała ponad 800mb i następnie ją zainstalowałem.Myślałem że to narazie koniec z aktualizacjami ale nie - kolejnie się ściągają również strasznie długo.Co na to poradzić?Nie może się wszystko zaktualizować za jednym zamachem?

(izok1980) #2

chyba nic się nie poradzi w Viscie jest podobnie

Pozdrawiam :slight_smile:

(krzysiekx) #3

No to będe musiał jakoś dać sobie radę.

(izok1980) #4

W pobieraniu aktualizacji trzeba mieć cierpliwość nieraz to zajmuję cała noc po formacie potem znowu jakieś aktualizacje,ale na razie mam spokój :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

(krzysiekx) #5

O ludzie i to tak codziennie?

Myślałem że będzie jak w xp: małe aktualizacje, szybko itd

(Marius142) #6

Dziwną rzeczą jest by miesięczny system miał 800Mb aktualizacji.Ja niedawno robiłem reinstalkę Visty z płyty która nie ma serwispaka i cała aktualizacja z 3lat tyle zajmowała miejsca.

(Dritone) #7

Obecnie Windows 7 pobiera po czystej instalacji około 30 MB łatek. Powiedzmy, że sterowniki mogą zawierać się w przedziale do 200 MB, więc skąd te 800?! Coś tutaj jest nie tak...

(krzysiekx) #8

Może to pomyłka z innej strony.W każdym razie gdy pogrzebałem w panelu sterowania zobaczyłem że to było 40 aktualizacji do office 1 do adobe i do samego windowsa 9.Niestety nigdzie nie pisze ile ważyły dane aktualizacje.

(Shadowk) #9

Sam Service Pack do Office'a to 200-300 MB, sterowniki do grafy ok. 100 MB i się nazbierało :smiley:

(Dritone) #10

Teraz wszystko jasne :wink:

(krzysiekx) #11

Teraz pobrałem drugą aktualizację i zajmuje 60 mb:

[http://ubuntu-pics.de/bild/33214/bez__t ... 4E7RAe.png](http://ubuntu-pics.de/bild/33214/bez tytu u_4E7RAe.png)

(Booba) #12

No to może po prostu wyłączyć aktualizacje? PANEL STEROWANIA -> WINDOWS UPDATE -> Zmień ustawienia -> Nigdy nie sprawdzaj czy są aktualizacje (niezalecane).

(krzysiekx) #13

Właśnie zależy mi na bezpieczeństwie i aktualizacje muszą być.Problem w tym że irytuje mnie że są aż tak często - później internet wolniej działa itd.