Aktualizajca BIOSu jak się do tego zabrać

Witam moje ostatnie problemy z laptopem były by już rozwiązane ale mam problem ściąłem już bios dla mojej płyty P50CA BIOS 1.07 for Uniwill Standard ale kompletnie nie wiem jak w się za to wsiąść. Więc jak mam zaktualizować bios(kompletnie się na tym nie znam), zwłaszcza że mój laptop nie ma stacji dyskietek jedynie napęd DVD-RW. Z góry dzięki za pomoc.

Zasadnicze pytanie - co zmusza Cię do aktualizacji biosu? Czy nowszy bios wprowadza jakieś funkcje, które są bezwzględnie wymagane dla prawidłowego działania Twojego sprzętu?

Penie jak w większości lapków robi się to z poziomu systemu operacyjnego, czyli klikasz 2x na plik który pobrałeś i postępujesz zgodnie ze wskazówkami programu do aktualizacji biosu.Dla pewności podaj jeszcze jaki to model laptopa.

Co mnie zmusza? Eee mój laptop na starym biosie 1.6c osiąga max 800mhz :expressionless: A jeśli zaktualizuje go do 1.7 będę mieć pełne 1.8GHz oraz będę mógł korzystać z x64. A co do “klikasz 2x” tak są tam dwa jakieś pliki exe ale pierwsze wywołuje okienko (podobne do cmd) ale jedno jest całe czarne i samo gaśnie a drugie coś pisze ale przy próbie wybrania której to cokolwiek opcji również samo się wyłącza więc ja już sam nie wiem jak się do tego zabrać :wink:

Piszesz bez sensu. Nie ma w biosie takiej funkcjonalności, która aż tak bardzo zmienia czestotliwość pracy.

Co to za laptop? Uruchom program CPU-Z i pokaż nam co w nim siedzą za podzespoły?

PS. " MHz" a nie “mhz”

W biosie procesor ma 1.8 GHz, ale przez błąd w BIOSie 1.6c pod Windows 7 HomePremium (na którego mam licecje) jest hamowany do 800MHz a z racji że laptop przeją funkcje komputera domowego musiałem zainstalować XP (tylko na czas rozwiązania problemów bo instalowałem go bez klucza na 30dni) ponieważ pod nim działa normalnie procek i ilość MHz jest dobiera automatycznie zależnie od stanu obciążenia komputera (pod Win7 pomimo AMD Driver jest utrzymywana stała prędkość 800MHz).

Ok, mam screen’a z pod Win7:

http://zapodaj.net/338c1d92f966.jpg.html

PS.Laptop nazywa się FS Amilo A1667.

BIOS pewnie uaktualnia się w jakiś sposób przez to okienko podobne do CMD, wywołaj je z parametrem “/?”