Aktualizaje w Mandrivie

Czy mógłby mi ktos wyjaśnić jak najlepiej przeprowadzać akkutalizacje związane z bezpieczeństwem w Mandrivie. Załózmy że wczodzę do Centrum sterowania i dalej do “Przegląd dostępnych aktualizacji i wybór poprawek lub aktualizacji dla zainstalowanych pakietów”. Program pobiera pakiet hdlist.cz z nośnika updates (tylko z tego). Wyświetla mi sie lista dostępnych aktualizacji… wybieram aby pokazał tylko te związane z bezpieczeństwem. I w tym miejscu mam właśnie pytanie. Czy mogę poprostu bezmyślinie zaznaczyć wszystko i kliknąć zainstaluj? Czy wyświetlone aktualizacje obejmują tylko te programy które mam zaistalowane? Zacząłem sie nad tym zastanawiać ponieważ jest tam pozycja OpenOffice.org-libs-1.1.5-2.2.20060mdk a ja już wcześniej zainstlowałem OpenOffice w wersji 2.0.1.

Zwykle, jeśli wydaje się aktualizacje, to znaczy, że z poprzednimi wersjami było coś nie tak i w 99% przypadkach przydałoby się instalować (chyba, że wiemy, że nowa wersja nie będzie współpracować z jakimiś komponentami naszego systemu/sprzętu).

Często wydaje się kilka wydań tej samej wersji programu, trzeba dokładnie przyglądać się nazwie, po nazwie i wersji występują czasem dodatkowe liczby oznaczające podwersje.

Jak chcesz całkowicie uaktualnić swój systerm, to trzeba zrobić dwie żeczy :

-skonfigurować urpmi

-zainstalować smarta

W MMC zaznacz wszystko, zostanie wszystko zaktualizowane, choć trwać to może różnie, w zależnosci jakie masz łącze ,bo wszystkie aktualizacje mają ok 990 mb/o pół giga mniej niz przy windowsie :lol:

Przez smarta uaktualnisz jeszcze sobie kde jak z niego kozystasz, i OO