[aktualne] Proszę o pomoc przy skrypcie do zakupów online

Po pierwsze powiedz, czy masz możliwość korzystania z monitora MySQL i czy wszystko dobrze chodzi (apache, php). Czy może korzystasz z webserv? Krasnal?

Dobrze jednak byłoby, abyś korzystał z mysql, apache i php.

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 15:30

Że tak spytam: “wszystko” to jest ten w/w kod? :wink:

tak. to całość. jest w 2 plikach. Obecnie korzystam z krasnala. Pozdrawiam

Złączono Posta : 24.12.2006 (Nie) 15:56

mam możliwość korzystania z mysql

  1. plik html nie wysle Ci nieczego do MySQL

  2. plik dwa nie łaczy sie z baza wiec jak ma te dane odwebrac/wysylac?

  3. wejdz na http://www.forum.php.pl i poczytaj dzial dla poczatkujacych, jest tam [chyba] przyklejony motyw dokaldnie o tym czego chcesz sie dowiedziec…

po 1. Musisz nauczyć się tworzenia baz. Przykładowo: uruchamiasz MySQL Command Line Client, wpisujesz hasło (takie jakie podawałeś przy konfiguracji mysql), następnie

Na pewno znajdziesz coś w googlach.

po 2. Musisz nauczyć się łączenia z bazą za pomocą:

Napewo znajdziesz coś w googlach :wink:

Przy tym jest dużo roboty, a samych linijek kodu jest ze 200, więc jak na razie nie mogę Ci za dużo pomóc…

ojj coś namieszałeś :stuck_out_tongue:

TO nie służy do łączenia, lecz do wykonywania zapytań :stuck_out_tongue:

(możliwe, że źle to wypowiedziałeś ;P)

Tak szczerze, to wywaliłbym to wszystko :stuck_out_tongue:

Po pierwsze :

co przy zamówieniach nie jest pożyteczne …

Poczytaj na necie kurs MySql .

(łączenie się z bazą, tworzenie bazy, tworzenie tabel, typy pól, wybieranie bazy, wybieranie danych, sortowanie ich, wyświetlanie, błędy, sql injection :!: i inne tego typu rzeczy.

Co do php:

pasowałoby coś więcej niż dotychczas…

Wyświetlanie textu, WARUNKI, składnia, przeplatanie z html’em, ponieważ teraz to tragicznie wygląda :lol:

pozdrawiam.

Tak szczerze to ja z mysql jestem noga. Czy ktoś mógł by mi podesłać gotowca tak z grubsza jakie polecenie wpisać do bazy danych i plików?? zmieniłem typ pliku z jeden.html na jeden.php. Jeśli komuśby się zechciało to bardzo proszę. Z góry dzięki. Wesołych świąt -->

klik

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

dzięki. zaraz wyprubuję

Złączono Posta : 26.12.2006 (Wto) 11:14

Jest mały problem. Jeśli w tym skrypcie pole priorytet zostawię pustę nie zapisze mi nic do plików ani nie wyświetli się nic w 2 oknie. Próbowałem chyba wszystkiego ale dalej mi nie wychodzi.