Aktualzacja kopii systemu?

(MariuszListecki) #1

Po ostatnim formacie zrobiłem obraz systemu jakby co szybciej postawie go na nogi. Jest golutki system z IE9 i i najnowszym WMp. W moje głowie rodzi sie jednak pytanie czy da rade do tego obrazu da sie dograć nowe aktualizacje windowsa.

Windows 7 Ultimate wersja 64

(Hitm3n) #2

Raczej nie bardzo. Prędzej zrobisz nowy obraz tego systemu :wink:.

(kuba3351) #3

Niestety, nie da się.

(MariuszListecki) #4

Tyle ze nowy będzie miał już jakiś rejestr jakieś aplikacje i tak dalej a mi zależało na czystości jakkolwiek to zabrzmiało

(pawcio1212) #5

to przywróć ten system zaktualizuj go i znowu zrób kopie systemu

(kuba3351) #6

To będzie to musiał powtarzać co miesiąc, bo nowe aktualizacje ukazują się co 2 wtorek miesiąca.

(Longhorn2009) #7

Zależy czym robiłeś obraz, bo np. Acronis ma funkcję kopii różnicowej i wtedy można zrobić to o co pytasz bez kombinacji.

(MariuszListecki) #8

Ja robiłem to z pod windowsa Czyli wtopiłem

(pawcio1212) #9

tylko mu chodzi o to że ma czysty sysytem(z sterownikami) i chce sobie dodawać tylko aktualizacje

po prostu robię to za każdym razem jak przywracam

to że muszę później go aktualizować 30 minut dłużej to dla mnie nic

(Drobok) #10

Zawsze możesz przywrócić os'a na vm. Po czym co miesiąc odpalać go instalować aktualizacje i wrzucać na dysk ;]

(kuba3351) #11

Najlepiej sobie wykombinować jakiś program który po cichaczu aktualizuje system, i wrzucić go do runOnce (jednorazowe uruchomienie) a potem zrobić obraz.

(MariuszListecki) #12

Tyle że ja Dbam o system i robie reinstalke raz na rok (DlaZdrowotności) więc tych aktualek nie jest na 30 minut jak któryś z kolegóww był łaskaw napisać. A na kilka godzin

(Drobok) #13

Ale tak, czy siak trza ściągać. Więc zbytnio to nie przejdzie. Btw w jakim formacie jest ten obraz ??

(kuba3351) #14

Ja swojego windows XP nie przeinstalowywałem już od 4 lat.Jeszcze działa.

(Drobok) #15

Ew coś w tym stylu:

http://windows7themes.net/how-to-instal ... ually.html

(pawcio1212) #16

jakbyś widział co ja robię z moim xp /win7 to byś na zawał szedł

tak w skrócie powiem to masę plików z systemu usuniętych i co parę dni edytuje pliki systemowe(bardziej na xp niż 7) ale i tak jest dobrze jak utrzyma się 3 miesiące :twisted: :twisted:

(Drobok) #17

Jak ja już się za jakąś edycje plików systemowych zabiorę to muszę odpalać konsolę odzyskiwania ;]

(kuba3351) #18

Ja też sobie lubię czasami popsuć system na maszynie wirtualnej.

(pawcio1212) #19

gdyby to była wirtualna maszyna :twisted: :twisted:

dobra koniec bo spamujemy

(kuba3351) #20

Racja, skończmy już.