Aktywacja dugiego windowsa

czy jeśli zainstaluje sobie na drugiej partycji drugiego windowsa (takiego jak na partycji podstawowej) to będę musiał go aktywować? i jeśli mam winde na drugim dysku uda sie aktywacja?

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 21:49

sprecyzuje bo sie troche namieszało

chodzilo o to za na drugim dysku zainstaluje drugą winde!

raczej tak bo bedzie działał jako osobny system

jeśli można wiedziec to po co Ci taki wyczyn ??

ale da sie napewno aktywować?

chocby po to, aby jeden smiecic

Da sie; to ta sama platforma sprzetowa (ale nie wiem jak sie ma do tego licencja).

hmm a tak z ciekawosci jesli by to bylo na innym komputerze to by sie nie dalo?

To by było piractwo i ze względu na Twój po przedni (usunuięty) temat, radziłbym tego nie drążyć.

ok poddaje sie… sproboje tam aktywowac i zobacze! :stuck_out_tongue: zaspokoje moja ciekawosc! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

hmm a ja mam takie pytanie gdybym posiadał dwa kompy i na obu zainstalował windowsa na jedenj licencji to też jest piractwo ? Oczywiście chodzi mi o przykład gdy oba kompy są moje.

Ps. Czysta ciekawość :wink:

podpisuje sie pod powyzszym…

MaTiSs

To też jest piractwo.

hmm a jesli ma sie oprogramowanie ktore wgrywa sie na (swoje) dwa kompy to to tez jest piractwem?

Z tego, co pamietam, to licencja stanowi, ze mozesz miec dwie kopie: system na plycie i JEDEN zainstalowany na dysku (choc moge sie mylic; dawno czytalem ten artykul).

A o tym, ze nie mozna korzystac z jednej kopii na dwoch komputerach (objetnie czyich) juz mowic chyba nie trzeba…

Jeżeli np. program (płatny) jest z licencją na 2 stanowiska ,to nie jest to piractwem.

Wszystko jest legalnie.

Inaczej jest z programem na 1 stanowisko.

Z oprogramowaniem freeware ,open source nie trzeba nawet się głowić. :stuck_out_tongue:

I nie do końca. Zależy na ile stanowisk jest licensja danego programu.

Choćby przykład z ostatnio onecare od MS: można instalować na 3 komputerach z tej samej płyty CD :wink:

czyli reasumując kupujemy jeden program czy system na jeden komputer! jeśli mam w domu sieć składającą sie z 5 kompów to bym musial zaplacić jak za 6 zeby one wogóle działały! to chore! !!

Nie. Programy działać będą, ale jeśli licensja jest na jedno stanowisko to takie działanie jest sprzeczne z prawem. Producenci zazwyczają dają zniżki na oprogramowanie z większą liczbą stanowisk.

to zeby byc ok z prawem trzeba kupowac specjalnie przygotowane wersje programow (zakladam ze drozsze od detalicznych) ?

Prawdopodobnie nie. :wink:

Temat dotyczy systemu windows. Jeśli jest licencja na jedno stanowisko (a w przypadku zastosowań domowych o których pisze mariusz02533 , tak prawdopodobnie jest), to instalacja na kilku komputerach jest piractwem.

To kończy temat, który zamykam aby zapobiec kolejnym OTom nie związanym z nim bezpośrednio.