Aktywacja dugiego windowsa

(Mariusz Berstling) #1

czy jeśli zainstaluje sobie na drugiej partycji drugiego windowsa (takiego jak na partycji podstawowej) to będę musiał go aktywować? i jeśli mam winde na drugim dysku uda sie aktywacja?

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 21:49

sprecyzuje bo sie troche namieszało

chodzilo o to za na drugim dysku zainstaluje drugą winde!

(Danielderen) #2

raczej tak bo bedzie działał jako osobny system

jeśli można wiedziec to po co Ci taki wyczyn ??

(Mariusz Berstling) #3

ale da sie napewno aktywować?

(P Pawliczuk) #4

chocby po to, aby jeden smiecic

Da sie; to ta sama platforma sprzetowa (ale nie wiem jak sie ma do tego licencja).

(Mariusz Berstling) #5

hmm a tak z ciekawosci jesli by to bylo na innym komputerze to by sie nie dalo?

(sdar) #6

To by było piractwo i ze względu na Twój po przedni (usunuięty) temat, radziłbym tego nie drążyć.

(Mariusz Berstling) #7

ok poddaje sie.... sproboje tam aktywowac i zobacze! :stuck_out_tongue: zaspokoje moja ciekawosc! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Matiss 90) #8

hmm a ja mam takie pytanie gdybym posiadał dwa kompy i na obu zainstalował windowsa na jedenj licencji to też jest piractwo ? Oczywiście chodzi mi o przykład gdy oba kompy są moje.

Ps. Czysta ciekawość :wink:

(Mariusz Berstling) #9

podpisuje sie pod powyzszym...

(Bunio) #10

MaTiSs

To też jest piractwo.

(Mariusz Berstling) #11

hmm a jesli ma sie oprogramowanie ktore wgrywa sie na (swoje) dwa kompy to to tez jest piractwem?

(P Pawliczuk) #12

Z tego, co pamietam, to licencja stanowi, ze mozesz miec dwie kopie: system na plycie i JEDEN zainstalowany na dysku (choc moge sie mylic; dawno czytalem ten artykul).

A o tym, ze nie mozna korzystac z jednej kopii na dwoch komputerach (objetnie czyich) juz mowic chyba nie trzeba...

(Bunio) #13

Jeżeli np. program (płatny) jest z licencją na 2 stanowiska ,to nie jest to piractwem.

Wszystko jest legalnie.

Inaczej jest z programem na 1 stanowisko.

Z oprogramowaniem freeware ,open source nie trzeba nawet się głowić. :stuck_out_tongue:

(aju) #14

I nie do końca. Zależy na ile stanowisk jest licensja danego programu.

Choćby przykład z ostatnio onecare od MS: można instalować na 3 komputerach z tej samej płyty CD :wink:

(Mariusz Berstling) #15

czyli reasumując kupujemy jeden program czy system na jeden komputer! jeśli mam w domu sieć składającą sie z 5 kompów to bym musial zaplacić jak za 6 zeby one wogóle działały! to chore! !!

(aju) #16

Nie. Programy działać będą, ale jeśli licensja jest na jedno stanowisko to takie działanie jest sprzeczne z prawem. Producenci zazwyczają dają zniżki na oprogramowanie z większą liczbą stanowisk.

(Mariusz Berstling) #17

to zeby byc ok z prawem trzeba kupowac specjalnie przygotowane wersje programow (zakladam ze drozsze od detalicznych) ?

(Bunio) #18

Prawdopodobnie nie. :wink:

(sdar) #19

Temat dotyczy systemu windows. Jeśli jest licencja na jedno stanowisko (a w przypadku zastosowań domowych o których pisze mariusz02533 , tak prawdopodobnie jest), to instalacja na kilku komputerach jest piractwem.

To kończy temat, który zamykam aby zapobiec kolejnym OTom nie związanym z nim bezpośrednio.