Aktywacja rdzeni w intel core i3

Witam! W internecie poczytałem że można uaktywnić ukryte rdzenie. Jest to proste! uruchom\msconfig\rozruch\opcje zaawansowane\ liczba procesorów = wybieramy max i uruchamiamy kompa ponownie. Od tego chyba miały podskoczyc fps? Prawda? A jednak, w Counter Strike : Globall Offensive jak i w innych grach, liczba fps jest wciąż taka sama… Jakaś rada na to? :frowning:

http://www.dobreprogramy.pl/Koniec-z-przyspieszaniem-bootowania,News,11425.html

Poczytaj, to placebo i niczego Ci nie przyspieszy, masz dwa rdzenie i 4 wątki, to wszystko co mieć będziesz.

Rozumiem, ale nie do końca. A dokładnie jednej rzeczy. Wchodzę w menedżer zadań pokazuje że mam 2 rdzenie procesora fizyczne. Więc wkońcu ustawić liczbe procesorów na 2, czy zostawić jak było domyślnie czyli 1?

Masz wyłączyć tą opcję w msconfig lub zostawić dostępne maksimum - w Twoim przypadku 2 (obie sytuacje są równoznaczne)

Nie rozumiem czego nie rozumiesz, skoro z linka dowiedziałeś się, że zmiana tego parametru nic Ci nie daje to po co chcesz go nadal zmieniać? Zostaw tak jak jest i tyle.

To co opisujesz nie służy do aktywacji rdzeni, ramu itp.

To sa ustawienia aby ograniczać w celach diagnostycznych.

 

Nic tam nie masz ustawiać.

@gato111 przypomnij Sobie co to są polskie znaki w pisowni i edytuj posty.

@Wredotka rozumiem, wyłącze to i uruchomie ponownie

Tez tak myślałem ze to jakaś bajka :frowning:

Masz 2 rdzenie,które przy pomocy hyperthreatingu emulują 4

Co to znaczy? Co z tego wynika? Większa moc obliczeniowa? Bo chyba nie…

Poczytaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Hyper-Threading

Wierz mi, w

@up tam akurat byłem ale wiele z tego nie rozumiem. Po prostu powiem tak: wiem, że mi to nie zwiększy fps i mi to wystarczy xd Mam drugi komputer, specjalnie do gier, ale mnie to męczyło więc zapytałem :slight_smile: P.S. Czy Opcja CPU Termal Throttling w BIOSIE może zwiększyć fps?

Generalnie ta technologia została stworzona do zwiększenia wydajności, jednak nie w sposób jaki Sobie wyobrażasz, niestety większa wydajność w grach = więcej wydanych pln na sprzęt, ta metoda zawsze się sprawdza, czary tylko w Hogwarcie :wink:

I tu masz rację. Dobrze, że na kompie do gier wyciągam z 250 fps na shaderach i wysoką grafiką :wink: bo bym sobie nie pograł :frowning: Dziękuję wszystkim za pomoc, miłego wieczoru :smiley:

Ta opcja jak sugeruje jej nazwa ma przyspieszać start systemu zmuszając go do korzystania ze wszystkich fizycznie dostępnych rdzeni procka, w praktyce nic nie daje.

 Na jakim monitorze?