Aktywacja systemu W7HP OEM - błąd weryfikacji

(Dm Konto031) #1

Witam.

Po zakupie notebooka na którym był już zainstalowany system postanowiłem zainstalować go osobno z oryginalnej płyty do Windows 7 (po sformatowaniu odpowiedniej partycji), gdyż na partycji Recovery znajdowało się mnóstwo crapware. Partycji przywracania nie usuwałem (może przydać się w przyszłości).

Po zainstalowania systemu okazało się, że muszę aktywować telefonicznie - na początku nie było żadnych problemów, lecz po kolejnym formacie okazało się, że automat nie może zweryfikować identyfikatora instalacji i łączy mnie z konsultantem. Z racji tego, że nie chciałem z nim rozmawiać użyłem dla próby identyfikatora potwierdzenia, który podał mi automat podczas ostatniej aktywacji i okazało się, że ten pasuje i aktywacja przebiegła pomyślnie.

Zastanawia mnie, więc to, dlaczego za każdym razem podczas aktywacji podawany jest ten ten identyfikator instalacji i potwierdzenia i czy jest to legalne, jeśli następnym razem będę aktywował system korzystając z tego kodu. Kody te są za każdym razem te same, bo specjalnie spisywałem je na kartkę, aby w przyszłości sprawdzić. Jest to dla mnie szczególnie dziwna sytuacja, bo przy aktywacji XP na stacjonarnym kody zawsze były inne. Czy ktoś z was spotkał się z podobną sytuacją i wie o co tutaj chodzi?

(przemek8423) #2

Ja się napotkałem gdyż nie mogłem aktywować pewnego razu kluczem z naklejki,to pozostała opcja telefoniczna i fakt on tam podaje 9 rubryczek i za każdym razem są te same kody (też spisałem na kartkę dla porównania kiedyś). Nie wiem o co z tym chodzi,ale z chęcią podpiąłbym się pod temat i może jakaś osoba dobrze znająca to się wypowie,tak samo jak np:dlaczego nie mogę już aktywować Win7 HP kluczem z nalepki tylko telefonicznie. :cry:

(Dm Konto031) #3

Czyli widzę, że nie jestem jedyny. W sumie, patrząc na to obiektywnie to Microsoft nie ma się do czego przyczepić, skoro legalność jest sprawdzana i po aktywacji nie pojawiają się żadne alerty.

(levisek82) #4

Ja już aktywowałem keyem z naklejki 8razy i jak na razie nie miałem problemu być może wasze klucze były przez kogoś innego używane

(Bogdan_G) #5

Ja miałem tak, że wpisałem klucz z naklejki i po każdym uruchomieniu komputera przez dwa dni wyświetlał się panel aktywacji i był monit, że się nie dało zaktywować, spróbuj się skontaktować, nr. telefonu i takie tam. Na trzeci dzień z samego rana we wtorek, zaktywował się elegancko. Byłem pewny, że prawidłowo wpisałem klucz. Gdy się dzwoni, to być może jest inna procedura sprawdzania i pewnie mogą odznaczyć automat. Czekałem i no problem. Ciekawe, że w tym czasie zaktualizowałem na XP sp2, na sp3.