Aktywacja Visty

Witam

Już nie długo będzie dostępna w sklepach Vista. Po zainstalowaniu takiej Visty mam 30 dni na jej aktywacje poprzez np.: internet.

Czy w tym okresie 30 dniowym, kiedy to jeszcze nie będzie aktywowana Vista będą np.: jakieś ograniczenia w sciąganiu update z Ms czy coś w tym stylu ?

Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Tak bedzie dostepne pobieranie aktualizacji z MS Update, ale coś mi sie wydaje że piszesz to bo chcesz się dowiedzieć czy na piracie będzie taka opcja :slight_smile: prawda? bo gdy masz orginalną kopie to w czym problem jest by odrazu pierwszego dnia aktywować?

No choćby w tym że może nie mieć połączenia z netem z kompa na którym ma Viste ani telefonu.

No i co z tego że się chce dowiedzieć ??

btw. Vista przez okres 30 dni funkcjonuje zupełnie tak jak by była aktywowana. Lecz jeżeli wprowadziłeś piracki klucz podczas instalacji - twój windows może przejść w tryb ograniczone funkcjonalności po pobraniu aktualizacji.

Nie zgadleś :slight_smile:

Chcę zakupić Viste jak tylko się pojawi. Zaś w lutym będę zmieniał kompa - modernizował. Dlatego też nie chcę aktywować jej na starym kompie.

no tak tylko ze aktywować możesz przecież kilkas dziesiąt razy prawda? a jeśli to wersja BOX to ile chcesz.

ale ja chcę wersje OEM - a jak wymienie płyte główną i procesor to juz nie aktywuje drugi raz ( no moze jak zadzwonie do Ms i poprosze o nowy numer - ale po co to robic skoro mozna bedzie podziałać na starym kompie bez aktywowania)

ale jestem upierdliwy dzisiaj. Ale jesli kupujesz wersje OEM to system jest przypożądkowany do jakiegoś podzespołu komputera np. katy muzycznej. wiec jak chcesz kupić tego windowsa OEM ? jak komputer kupisz w lutym czy marcu a Viste pod koniec stycznia?

Nie do jakiegoś tylko do płyty głównej.

Czasy w których dostawało się OEM tylko z nowym pecetem już dawno przeminęły. A VISTE OEM MOŻNA NABYĆ BEZ KOMPUTERA !!

Przed podjęciem dalszej dyskusji radzę zapoznać się z oficjalną dokumentacją Microsoft.

a powiedcie mi jak to jest gdy np plyte glowna trzeba wymienic z powodu awarii - czy dzwoniac do Ms mozna otrzymac nowy numer po przedstawieniu sprawy ? czy Ms robi jakies problemy wtedy itp

Niby musisz udowodnić że poprzednia płyta jest uszkodzona (np. dokument z serwisu) - ale w praktyce nie ma żadnych problemów z uzyskaniem nowego klucza (wiem bo kilku kolegów wymieniało płyte).

Legalnie możesz na starym kompie normalnie siedzieć na viste do 30 dni (aktywacja) do tego czasu po zakupie kompa wywalasz viste ze starego kompa, instalujesz na nowym i aktywujesz, i jest przypisana do płyty gł. z nowego kompa, i tylko na takim kompie będziesz mógł ją mieć :stuck_out_tongue:

A no jak bedziesz miał legala to nikt sie nie obrazi jak se nawet resetniesz 3 razy zegar za pomocą “rearm”.

albo zastosuje “TimeSTOP” juz ogolniedostepna witaminke ktora dziala :slight_smile:

No to spie spokojnie , jak tylko pojawi sie Vista kupuje ja , instaluje na starym kompie bez aktywacji a pod koniec lutego (poczatek marca) kupuje nowego kompa i na nim juz bede aktywowal

jest juz nawet witaminka na wersje 64bit

konczmy temat “witaminek zimowych” bo to nie temat postu a zaraz jakis “nawiedzony” zacznie krzyczec ze piraci :slight_smile:

Piraci! !!