Aktywacja Visty

(Portal) #1

Witam

Już nie długo będzie dostępna w sklepach Vista. Po zainstalowaniu takiej Visty mam 30 dni na jej aktywacje poprzez np.: internet.

Czy w tym okresie 30 dniowym, kiedy to jeszcze nie będzie aktywowana Vista będą np.: jakieś ograniczenia w sciąganiu update z Ms czy coś w tym stylu ?

(sdar) #2

Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

(Bartek) #3

Tak bedzie dostepne pobieranie aktualizacji z MS Update, ale coś mi sie wydaje że piszesz to bo chcesz się dowiedzieć czy na piracie będzie taka opcja :slight_smile: prawda? bo gdy masz orginalną kopie to w czym problem jest by odrazu pierwszego dnia aktywować?

(sCooBy^) #4

No choćby w tym że może nie mieć połączenia z netem z kompa na którym ma Viste ani telefonu.

No i co z tego że się chce dowiedzieć ??

btw. Vista przez okres 30 dni funkcjonuje zupełnie tak jak by była aktywowana. Lecz jeżeli wprowadziłeś piracki klucz podczas instalacji - twój windows może przejść w tryb ograniczone funkcjonalności po pobraniu aktualizacji.

(Portal) #5

Nie zgadleś :slight_smile:

Chcę zakupić Viste jak tylko się pojawi. Zaś w lutym będę zmieniał kompa - modernizował. Dlatego też nie chcę aktywować jej na starym kompie.

(Bartek) #6

no tak tylko ze aktywować możesz przecież kilkas dziesiąt razy prawda? a jeśli to wersja BOX to ile chcesz.

(Portal) #7

ale ja chcę wersje OEM - a jak wymienie płyte główną i procesor to juz nie aktywuje drugi raz ( no moze jak zadzwonie do Ms i poprosze o nowy numer - ale po co to robic skoro mozna bedzie podziałać na starym kompie bez aktywowania)

(Bartek) #8

ale jestem upierdliwy dzisiaj. Ale jesli kupujesz wersje OEM to system jest przypożądkowany do jakiegoś podzespołu komputera np. katy muzycznej. wiec jak chcesz kupić tego windowsa OEM ? jak komputer kupisz w lutym czy marcu a Viste pod koniec stycznia?

(sCooBy^) #9

Nie do jakiegoś tylko do płyty głównej.

Czasy w których dostawało się OEM tylko z nowym pecetem już dawno przeminęły. A VISTE OEM MOŻNA NABYĆ BEZ KOMPUTERA !!

Przed podjęciem dalszej dyskusji radzę zapoznać się z oficjalną dokumentacją Microsoft.

(Portal) #10

a powiedcie mi jak to jest gdy np plyte glowna trzeba wymienic z powodu awarii - czy dzwoniac do Ms mozna otrzymac nowy numer po przedstawieniu sprawy ? czy Ms robi jakies problemy wtedy itp

(sCooBy^) #11

Niby musisz udowodnić że poprzednia płyta jest uszkodzona (np. dokument z serwisu) - ale w praktyce nie ma żadnych problemów z uzyskaniem nowego klucza (wiem bo kilku kolegów wymieniało płyte).

(aero) #12

Legalnie możesz na starym kompie normalnie siedzieć na viste do 30 dni (aktywacja) do tego czasu po zakupie kompa wywalasz viste ze starego kompa, instalujesz na nowym i aktywujesz, i jest przypisana do płyty gł. z nowego kompa, i tylko na takim kompie będziesz mógł ją mieć :stuck_out_tongue:

(sCooBy^) #13

A no jak bedziesz miał legala to nikt sie nie obrazi jak se nawet resetniesz 3 razy zegar za pomocą "rearm".

(Portal) #14

albo zastosuje "TimeSTOP" juz ogolniedostepna witaminke ktora dziala :slight_smile:

No to spie spokojnie , jak tylko pojawi sie Vista kupuje ja , instaluje na starym kompie bez aktywacji a pod koniec lutego (poczatek marca) kupuje nowego kompa i na nim juz bede aktywowal

(Bartek) #15

jest juz nawet witaminka na wersje 64bit

(Portal) #16

konczmy temat "witaminek zimowych" bo to nie temat postu a zaraz jakis "nawiedzony" zacznie krzyczec ze piraci :slight_smile:

(Dritone) #17

Piraci! !!

(Morfeusz 22) #18