Aktywacja Windows 7 HP BOX

Mam następujace pytanie. Otóż chciałbym się upewnić czy Windows w powyżej wymienionej wersji można aktywować nieskończoną ilość razy, również po wymianie podzespołów?

Za szóstym razem zmuszony byłem aktywować system telefonicznie. Mogła to być tymczasowa niedyspozycja serwera microsoft czy z moją kopia Windowsa jest coś nie tak? (Na stronie microsoft gdzie można sprawdzić legalność kopii oprogramowania wynik był pozytywny)

Wiem, że w przypadku wersji OEM występuje ograniczona ilość aktywacji online, czego doświadczyłem podczas użytkowania systemu Windows XP HP. Czy tyczy sie to także wersji BOX. Z tego co mi wiadomo to nie.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Windows 7 HOME PREMIUM 64 BIT

Data na dysku

  1. 02.11.2009 ST3500320AS 500 GB internet

  2. 03.11.2009 ST3500320AS 500 GB internet

  3. 04.11.2009 HD103UJ 1TB internet

  4. 05.11.2009 ST3500320AS 500 GB internet

  5. 27.11.2009 HD502HJ 500 GB internet

  6. 30.11.2009 HD502HJ 500 GB telefonicznie (automat)

Windows 7 HOME PREMIUM 32 BIT

  1. 30.11.2009 HD502HJ 500 GB internet

Jeżeli system jest dedykowany jakiemuś producentowi a na dodatek jest to wersja BOX, to właściwie nie powinno być aktywacji. Systemy, które miałem dotychczas były już “fabrycznie aktywowane”. Najwyraźniej nie zawsze tak jest.

Jeżeli masz oryginalny system, to możesz go aktywować nieskończoną ilość razy. OEM można aktywować tylko kilka razy online a potem pozostają aktywacje telefoniczne, chociaż czasami krążą głosy, że jeżeli od ostatniej aktywacji OEM upłynie ileś tam dni, to znowu można system aktywować online - nie potwierdzam, nie zaprzeczam.

Licencja na OEM obowiązuje do czasu wymiany płyty głównej - pozostałe podzespoły można wymieniać (jest to wiadomość z infolinii Microsoft w Polsce). BOX możesz instalować na zupełnie różnych kompach.

user1987 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Ad. aktywacja Windows 7 HP Box

dokupiłem w promocji do notebooka taki box ale w lewym górnym rogu jest dopisek Uaktualnienie do Xp, Vista.

Mam pytanie czy jest to równoprawny box jak box bez dopisku Uaktualnienie (Upgrade).?

Tzn. czy mogę go instalować na czysto dowolną ilość razy czy tyklo określoną i kilka razy?

Pozdrawiam.

Możesz go instalować dowolną ilość razy, ale nie na czysto, tylko jako aktualizację z XP lub Vista. Możesz też to skonsultować na infolinii Microsoft, bo nie czaję się w tym nowym licencjonowaniu.

Instalacja Upgrade’u na czysto jest niezgodna z prawem. :wink:

Ad. Kylek;

… jak mogę kilka razy upgradować z Xp, Vista do Win 7 Upg. jeżeli po pierwszym upgrade systemów Xp, Vista już na dysku twardym nie ma (?). Jaki kod aktywacyjny wpisywać ten przyklejony na komputerze związany jako oem z poprzednim systmem czy ten przyklejony na pudełu z Win 7 Upg. ???

Pozdrawiam.

Ten drugi…

Dzwoniąc do MS powiedziano mi, że od tej chwili system będzie trzeba aktywować telefonicznie. Aktywacja online i telefoniczna (automat, przy drugiej aktywacji) poinformowała mnie, że podany klucz nie został przyjęty. Czy jest to normalne? Czy nie powinienem otrzymac nowego klucza czy cos w tym stylu? zważywszy na to, że jest to wersja BOX.

Pamietam, że w przypadku Windows XP OEM też tak było, ale po instalacji jakiegos dodatku od MS, Windowsa znowu można było aktywować online przez jakis czas. Niestety po 5 latach licencja wygasla i program był do kosza.

Wrzucilbym tutaj screena, ale nie chce znowu dzwonic do MSa.

To, że klucz nie został przyjęty to normalne - ja to słyszę od kilku lat. Jest to związane z wyczerpaniem limitu aktywacji automatycznych. Nie potrzebny Ci żaden nowy klucz.

Co do dodatku umożliwiającego aktywację online to pierwsze słyszę. Może był to jakiś “dodatek” do pirackich kopii.

Uważam, że niepotrzebnie piernikujesz z tą aktywacją. Był okres, że aktywowałem swojego XP kilka razy w tygodniu dzwoniąc na infolinię (bo nie dało się inaczej) i nic się nie stało, bo niby czemu miało się stać.

Trzeba uaktywnić Windows 7, to dzwonisz i aktywujesz. Nie ma w tym nic strasznego. Nikt z MS nie będzie Cię namierzał :slight_smile:

to był update , on chyba weryfikował, czy dana kopia Windowsa jest oryginalna.

Nie zawracajcie sobie już głowy moim tematem. Chciałem tylko sprawdzić jakie będą wasze opinie na ten temat. Dzięki :slight_smile: